II liga: Kotwica Kołobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:0 [ZDJĘCIA]

Po pięciu meczach bez zdobytego gola na swoim boisku, strzelecką niemoc w ostatnim w sezonie 2015/16 występie na Śliwińskiego przełamali piłkarze Kotwicy.

Gol Michała Szuberta zdobyty w 76. minucie meczu z Legionovią Legionowo był do soboty jedynym tej wiosny strzelonym przez piłkarzy Kotwicy na stadionie przy ul. Śliwińskiego. W pięciu innych meczach gospodarze nie potrafili pokonać przyjezdnych bramkarzy (cztery remisy 0:0 i porażka 0:2).

Losy spotkania rozstrzygnęły się w 14. minucie. Maciej Horna zagrał do wychodzącego na pozycję Pawła Łysiaka, a ten podciął piłkę nad wybiegającym Tomaszem Wietechą i po 464 minutach kibice na stadionie mogli wreszcie cieszyć się ze zdobytego gola, a Łysiak z pierwszej bramki barwach Kotwicy (dotąd strzelał tylko w zespole rezerw).

Stal miała wyborną okazję do wyrównania w 28. min. Po zagraniu ręką Remigiusza Szywacza był rzut karny. Tomasz Płonka przegrał jednak pojedynek z Wojciechem Małeckim!

Kotwica Kołobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)
1:0 Łysiak (14.).

żółte kartki: Świechowski, Małecki - Oziębała, Wietecha.

Kotwica: Małecki - Cichy, Poznański, Witt, Szywacz, Rydzak (79. Kacprzycki), Lewiński, Świechowski (72. Bejuk), Horna (65. Sochań), Böttcher, Łysiak (83. Zieliński).

Stal: Wietecha - Mistrzyk, Bartkiewicz, Wawrzyński, Kowalski, Oziębała (46. Łanucha), Wrona, Stelmach, Przezak, Bartosiak, Płonka (76. Kołodziej).