Igrzyska Paraolimpijskie w Rio: Lanzer poza czołówką

Krzysztof Marczyk
Grzegorz Lanzer, 30-letni zawodnik Startu Koszalin, zajął 8. miejsce w finale konkursu wyciskania sztangi leżąc wynikiem 170 kg w pierwszej próbie. Dwa kolejne podejścia, na poziomie 175 i 181 kg, Lanzer spalił. Podopieczny Aleksandra Popławskiego i Ryszarda Fornalczyka podczas 15. Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro rywalizował w konkursie, który stał na niezwykle wysokim poziomie.

Pierwsze miejsce w tej grupie, w kategorii wagowej do 65 kg, zajął Nigeryjczyk Paul Kehinde. Ten ustanowił przy tym nowy rekord świata i rekord olimpijski wynikiem 218 kg. Na drugim stopniu podium stanął Chińczyk Peng Hu (200 kg), a pierwszą trójkę uzupełnił reprezentant Egiptu, Shaaban Ibrahim (193 kg). Lanzer w tym sezonie osiągał na treningach wyniki na poziomie 190 kg, więc nawet o brązowy medal tym razem byłoby bardzo ciężko.

Przypomnijmy, że koszaliński ciężarowiec ma na swoim koncie m.in. srebrny medal w kat. wagowej do 65 kg podczas otwartych mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc w węgierskim Eger.