Drużyna z Darłowa zdobyła 4 medale na mistrzostwach w sztukach walki

Wojciech Kulig
Ashihara Karate Darłowo
Ekipa klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa wzięła udział w XIV Ogólnopolskim Pucharze Podbeskidzia w Sztukach Walki. Łącznie, na prestiżowych zawodach zdobyła 4 medale.

W zawodach, które odbyły się w hali sportowej w Żywcu uczestniczyła 3 osobowa ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa w składzie:Dariusz Winiarski, Filip Perżyło i Bartosz Papierz.

W konkurencji walk sportowych Ju Jitsu, Filip Perżyło zajął 2 miejsce w kategorii chłopców 11 lat -55 kg, a w konkurencji walk semi-contact Kick-Boxing 3 miejsce. Dariusz Winiarski, w konkurencji kata z bronią senior zajął 2 miejsce i 4 miejsce w kata. Bartosz Papierz wywalczył 2 miejsce w konkurencji semi-contact Kick-Boxing junior +59 kg oraz 4 miejsce w kata i kata z bronią.

- Był to już 10 udany start zawodników z Darłowa na Pucharze Podbeskidzia. W chwili obecnej zawodnicy Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa przygotowują się do startu w XVIII Mistrzostw Pomorza Polskiej Organizacji Ashihara Karate - mówi nam Dariusz Winiarski, prezes Ashihara Karate z Darłowa.

W imprezie uczestniczyło150 zawodników z 15 klubów reprezentujących różnych style i organizacje sztuk walki: Ju Jitsu, Judo, Aikido, Kung fu, Kick Boxing, MMA i Karate. W zawodach startowała także liczna ekipa Ju Jitsu ze Słowacji. Sędzią głównym Pucharu Podbeskidzia był prezes PFSzWiSO - soke Paweł Handzlik 9 dan.