Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sezon grzewczy w Koszalinie. Gdzie jest ciepło, a gdzie dopiero będzie? [ZDJĘCIA]

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Sezon grzewczy w Koszalinie już się rozpoczął.
Sezon grzewczy w Koszalinie już się rozpoczął. Radosław Brzostek
Wraz z początkiem października, czyli wraz z nastaniem jesiennych chłodów, w mieszkaniach włącza się kaloryfery. Nie wszędzie jednak jest jeszcze ciepło. Tymczasem w Miejskiej Energetyce Cieplnej w Koszalinie telefony się urywają. Niektórzy mieszkańcy pytają w spółce, kiedy u nich zaczną grzać.

- W związku z ostatnim oziębieniem, ze spadkiem temperatury za oknem, faktycznie otrzymaliśmy mnóstwo zgłoszeń z prośbą o włączenie ogrzewania - powiedział nam Marcin Ciania, rzecznik prasowy MEC.

- Tu jednak trzeba zaznaczyć, że grzejemy wtedy, gdy nasi klienci sobie tego życzą. A należą do nich najczęściej spółdzielnie, czy wspólnoty mieszkaniowe, ale też odbiorcy indywidualni z domków jednorodzinnych. Procedurę włączania ogrzewania realizujemy na bieżąco, według kolejności zgłoszeń - dodał.

Najwcześniej, bo 3 października, zaczęła grzać Spółdzielnia Mieszkaniowa Nasz Dom. W poniedziałek 9.10 cieplej zrobiło się w budynkach należących do Koszalińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz sianowskiej spółdzielni Jutrzenka.

Na Osiedlu Przylesie w Koszalinie cieplej w mieszkaniach ma zrobić się we wtorek 10 października. Podobnie jak w lokalach Zarządu Budynków Mieszkalnych.

- We wtorek 10.10 będzie włączone ogrzewanie w całym zasobie ZBM oraz we Wspólnotach Mieszkaniowych zarządzanych przez ZBM. W poniedziałek zaś MEC przygotowywał sieć do włączenia ciepła - potwierdziła Lucyna Sitarczyk, dyrektorka ZBM. Spółdzielnia Na Skarpie jeszcze zgłoszenia o uruchomieniu ogrzewania nie wysłała, ale ma zrobić to lada dzień.

- Jeśli chodzi zaś o sprawy techniczne, to na tę chwilę nie otrzymujemy zgłoszeń dotyczących awarii, czy usterek. Sieci przesyłowe działają prawidłowo. Natomiast wszelkie problemy związane z instalacjami wewnętrznymi, np. grzejnikami, mieszkańcy powinni zgłaszać zarządcom nieruchomości, bo to zarządcy są stroną w umowie, w przypadku zabudowy wielorodzinnej - zaznaczył Marcin Ciania z MEC.

W ubiegłym roku informowaliśmy też o trudnościach z dostawą materiałów opałowych wynikających między innymi z wojny na Ukrainie. Czy coś się zmieniło?

- Z opałem i dostawami nie ma problemu, bo zbudowaliśmy nowe łańcuchy dostaw. Rynek pod tym względem się uspokoił - podsumował rzecznik Miejskiej Energetyki Cieplnej.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera