Wodna Dolina jak stadion. Tu nie tylko pływamy, ale i biegamy

Joanna Krężelewska
Impreza zakończyła tegoroczną akcję Bezpieczne Wakacje. Co ciekawe, na starcie byli nie tylko zawodnicy z Koszalina, ale i z Rosnowa, a jeden z przedszkolaków przyjechał nad morze z Krakowa archiwum
Aktywni koszalinianie, od przedszkolaka po seniora, mogli pożegnać wakacje... w biegu. A dokładnie udziałem w Biegu Wakacyjnym.

W niedzielne południe w Wodnej Dolinie spotkali się miłośnicy biegania. Tych w Koszalinie nie brakuje, nawet wśród przedszkolaków. Oni jako pierwsi stanęli na starcie i pokonali dystans 200 metrów. Dzieci do lat 10 miały do pokonania już 400 metrów, do lat 13 - 600 metrów, a młodzież - 2 km dookoła zalewu. Dorośli wzięli udziałˆw biegu na dystansie 6 km.

Wszystkim kibicowała Małgorzata Hołub, nasza lekkoatletka, sprinterka, reprezentantka Polski w Rio. - Przyszłam zobaczyć, czy rośnie mi konkurencja sportowa w bieganiu - żartowała.

Chętnych, by zrobić sobie z panią Małgosią zdjęcie, nie brakowało. Nic dziwnego, dla fanów biegania pani Małgorzata jest wzorem. - A ja biegać po prostu uwielbiam - zdradziła nam Edyta Więcko, która stanęła na starcie biegu dwukilometrowego. - W szkolnych zawodach zajęłam pierwsze miejsce. Bieganie daje mnóstwo radości - zapewnia. Pasją zaraziła młodszą siostrę - Ewę, która pokonała 600 metrów.

Biegi były imprezą, w której miejsca na podium nie miały większego znaczenia. Wygrał każdy, kto dobiegł do mety, a nagrodą była świetna zabawa.