Damian Gałkowski wygrał Bieg Króla Eryka [zdjęcia]

(nag)
Na dystansie 10 kilometrów rywalizowali uczestnicy 19. Biegu Króla Eryka w Darłowie. Leszek Walkiewicz

Trasa biegu przebiegała następująco: start z tzw. „Patelni” w Darłówku wschodnim i wiodła przez 5 km nadmorskim wałem ochronnym by następnie przez ponad 5 km przebiegać po piaszczystej plaży do mety położonej w miejscu startu. Pierwsze miejsce, puchar i złoty medal zdobył 22 -letni Damian Gałkowski ze Sławska z czasem 00:38:43. Drugie miejsce, puchar i srebrny medal wywalczył 36 letni Paweł Bednarz z klubu Modest Man Koszalin Nacław z czasem 00:39:58. Trzecim na mecie był 47 -letni Dariusz Guzowski z klubu Carry Petfood Trzebielino/Talex Borzytuchom z czasem 00:40:52. Czwartym był 33 -letni obywatel Szwecji Henrik Ruchter ze Sztokholmu z czasem- 00:42:15. Najlepszym biegaczem z Darłowa okazał się 42 -letni Witold Mierzwa. Z czasem 00:42:53 w klasyfikacji generalnej zajął 5 miejsce. Drugi z darłowiaków był Maciej Rudnikowski (8 w klasyfikacji open). Trzecim darłowiakiem był Maciej Prętki (13 w klasyfikacji generalnej). Bieg ukończyło 129 zawodników i zawodniczek. Najmłodszą uczestniczką biegu była ośmioletnia Inga z Wrocławia, która otrzymała plecak, jako nagrodę specjalną.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Beata Wrońska z klubu KS Manhattan27 z czasem 00:49:23, ( w klasyfikacji open zajęła 26 miejsce). Druga była warszawianka Iwona Świercz z klubu Byledobiec Anin. Trzecie miejsce wywalczyła Monika Ziółkowska ze Słupska Z darłowianek pierwsza na mecie była Magdalena Brygała (9 w klasyfikacji generalnej) przed Małgorzatą Mieczkowską (104) z klubu Żyj energią oraz przed Karoliną Wawrzyniak. Organizatorem Biegu Eryka był referat oświaty w Urzędzie Miejskim w Darłowie z nieocenioną Angeliką Kulisch na czele.