Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

STOP DOPALACZOM. Kolejni chętni dołączają do nas

Marzena Sutryk
Trwa nasza akcja STOP DOPALACZOM. Cieszymy się, gdyż dołączają do nas kolejne placówki z regionu.
Trwa nasza akcja STOP DOPALACZOM. Cieszymy się, gdyż dołączają do nas kolejne placówki z regionu. archiwum
Trwa nasza akcja STOP DOPALACZOM. Cieszymy się, gdyż dołączają do nas kolejne placówki z regionu.

Dopalacze to nie zabawa. Tego dowodzą kolejne zdarzenia z regionu, gdy dochodzi do zatrucia m. in. młodych osób, które sięgnęły po to chemiczne świństwo o niewiadomym składzie. Zdarzenia, podczas których wspomniane osoby trafiają do szpitala, a tam lekarze często mają problem, by im pomóc. Problem bierze się stąd, że skład dopalaczy za każdym razem jest niewiadomą, gdyż ich producenci mieszają różne składniki, dodają coraz to nowsze specyfiki, by uniknąć skreślenia tych środków w obrocie (co jakiś czas konkretne rodzaje, składniki dopalaczy trafiają bowiem na listę substancji zakazanych, przez co ich rozprowadzanie jest karalne; stąd sposób na uniknięcie konsekwencji karnych - zmiana składu, poprzez dodanie np. trutki na szczury czy innego „wynalazku”; dopalacz o tej samej nazwie w jednym mieście wcale nie musi działać tak samo, jak kupiony w innym rejonie).

Nasze wydawnictwo wydało specjalnie z myślą o młodych ludziach komiks pt. “Mocarz”. Ten komiks jest rozprowadzany w koszalińskich szkołach gimnazjalnych przez przedstawicieli koszalińskiego sanepidu, którzy tłumaczą podczas zajęć, jakie są zagrożenia płynące z zażywania dopalaczy. Akcję wspiera też koszalińska komenda policji. Do naszej akcji STOP DOPALACZOM włączyło się miasto Koszalin oraz samorządy w regionie słupskim. Są też kolejni chętni z regionu koszalińskiego. Samorządowcy z Urzędu Gminy w Darłowie włączyli się do naszej akcji, gdyż chcą pomóc młodym w walce z tymi niebezpiecznymi używkami. Przypomnijmy, z terenu tej gminy pochodzi m. in. jeden z pacjentów koszalińskiego szpitala, który padł ofiarą dopalaczy. Do akcji włącza się także Bursa Międzyszkolna przy ul. Jana Pawła II w Koszalinie. - Przebywają u nas uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - mówi wychowawca Mariusz Nastarowski. - Zdajemy sobie sprawę, jakim zagrożeniem są dopalacze w obecnych czasach. Dlatego także stawiamy na profilaktykę i planujemy zajęcia.

STOP DOPALACZOM - akcja społeczna. „Głos” razem z partnerami - samorządami z Pomorza organizuje akcję „Stop dopalaczom”. Powiemy wam, czym są te specyfiki, co może się w nich znajdować, jakie efekty mogą wywoływać i do czego może prowadzić ich zażywanie. Oraz oczywiście, jak się przed nimi uchronić i jak ratować tego, który je wziął.

Zobacz nasz serwis specjalny STOP DOPALACZOM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!