Młodzi i Film w Koszalinie. To ostatni dzień

  Młodzi i Film w Koszalinie. To ostatni dzień

  Joanna Krężelewska

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  W sobotę o godz. 14 w Kryterium zobaczyć można film „Karbala”

  W sobotę o godz. 14 w Kryterium zobaczyć można film „Karbala” ©Mat. Dystrybutora

  W sobotę Koszalin żegna się z „Młodymi i Filmem”. Oczywiście, tylko z formułą festiwalu, bowiem będziemy śledzić kariery debiutantów i... ich filmy!
  W sobotę o godz. 14 w Kryterium zobaczyć można film „Karbala”

  W sobotę o godz. 14 w Kryterium zobaczyć można film „Karbala” ©Mat. Dystrybutora

  O godz. 12 w kinie Kryterium można zobaczyć ostatni seans filmu z sekcji debiutów zagranicznych. Będzie to „Neonowy byk” (reż. Gabriel Mascaro).

  O godz. 14 w Kryterium wyświetlona zostanie „Karbala” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza. Na godz. 16 zaplanowano spotkanie z Arkadiuszem Tomiakiem, operatorem, przewodniczącym Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych. Opowie on o roli zdjęć w budowaniu narracji filmowej. O godz. 22 najlepsze kino w pigułce, czyli pokaz filmów nagrodzonych podczas 35. KFDF Młodzi i Film.

  Dziś w Clubie 105 będzie można jeszcze zobaczyć konkursowe obrazy krótkometrażowe. O godz. 11, 14.30 i 16.30 pokazane zostaną kolejno bloki X, XI i XII. O godz. 13 debiut dokumentalny z sekcji „Na dłuższą metę”, czyli „Mnich z morza” (reż. Rafał Skalski).

  W kinie Alternatywa dziś będzie można jeszcze raz zobaczyć pełnometrażowe debiuty fabularne: godz. 11.30 - „Performer”; godz. 13 - „Zud”; godz. 15 - „Hel”. O godz. 17 w Alternatywie rozpocznie się ostatni seans - w sekcji Retrospektywa wyświetlony zostanie film Andrzeja Żuławskiego „Na srebrnym globie”.

  Dziś Festiwal „Młodzi i Film” zawita też nad morze. O godz. 11 na plaży w Mielnie (wejście przy Florynie) zaczną się warsztaty operatorskie z Arkadiuszem Tomiakiem i Witoldem Płóciennikiem. Również o godz. 11 w restauracji Meduza w Mielnie rozpocznie się debata „Profesjonalny debiut z offowym budżetem”.

  Gala zakończenia 35. KFDF „Młodzi i Film” odbędzie się w Filharmonii Koszalińskiej o godz. 19. W programie koncert duetu Smolik & Kev Fox.

  Wstęp na wszystkie festiwalowe atrakcje jest bezpłatny (na galę zakończenia obowiązują wejściówki).

  Zobacz także: Jak powstawała "Karbala"  Popularne na gk24:

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane