NOWE
  ZDJĘCIA


  ● Cheerleaders AZS Koszalin
  ● Targi Pracy w Koszalinie
  ● Możesz stracić 500 plus

  Rozwiń
  Fitness: o kręgosłup zadbajmy, zanim... zaboli

  Fitness: o kręgosłup zadbajmy, zanim... zaboli

  Joanna Krężelewska

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  9 kwietnia o godz. 10 w hali widowiskowo-sportowej rozpocznie się maraton fitness. Godzinny trening poprowadzi Małgorzata Kamińska, która jest instruktorką fitness w Centrum Rekreacji Forma w Koszalinie
  Kręgosłup - dzięki niemu możemy chodzić na dwóch nogach. Wyprostowani. Banałem będzie zatem, jeśli powiemy, że warto o niego dbać. Ciekawi mnie jednak, czy na zajęcia „zdrowy kręgosłup” do Formy przychodzą głównie osoby uskarżające się na jakieś dolegliwości?
  I już mamy okazję rozprawić się z jednym mitem! (śmiech) „Zdrowy kręgosłup” to zajęcia przy muzyce dla wszystkich chętnych - dla osób zdrowych. To profilaktyka patologii kręgosłupa. Ewentualnie, jeśli ktoś miał problemy z kręgosłupem, to po zakończonej rehabilitacji może ćwiczyć w celu zapobieżenia ich nawrotom.

  Co dokładnie proponuje pani na zajęciach?
  Skupiamy się na mobilności kręgosłupa, byśmy mogli bez problemów w każdym kierunku się poruszać. Z kręgosłupem jest tak, jak z każdym innym stawem - trzeba dbać, by nie było zesztywnień. Dzięki temu komfort życia jest lepszy. Zajęcia wspomagają też w każdej dyscyplinie sportowej - warto swój program treningów, czy to bieganie, czy siłownię, uzupełnić o takie zajęcia.

  A wiek uczestników?
  Nie ma znaczenia. To zajęcia otwarte dla wszystkich. Im wcześniej zaczniemy dbać o kręgosłup, tym dłużej będziemy cieszyć się dobrym zdrowiem, mobilnością, brakiem przykurczów.

  Czy przed zajęciami, jeśli ktoś ma bóle kręgosłupa, warto zasięgnąć porady lekarza?
  Konsultacja z lekarzem zawsze jest wskazana. Szczególnie w przypadku przewlekłego bólu, czy stanu zapalnego. Jeśli ból wynika jednak z siedzącej pracy, przy regularnym wykonywaniu ćwiczeń dolegliwości znikną. Skupiamy się bowiem na wzmacnianiu i rozciąganiu mięśni przykręgosłupowych.

  Czasem chcąc polepszyć samopoczucie, możemy zrobić sobie krzywdę. Choćby z intensywnością ćwiczeń, przetrenowując się.
  Dlatego warto chociaż na samym początku skorzystać z porady instruktora czy fizjoterapeuty, który nauczy ćwiczyć we właściwy sposób. Przede wszystkim istotna jest postawa. Nie jest ważne tempo czy szybkość, ale jakość ruchu i precyzja. Musimy napiąć odpowiednie mięśnie, odpowiednio ustawić ciało. Później można ćwiczenia powtarzać w domu. Nie są one trudne. Na początku jednak nie mamy odpowiedniej świadomości ciała.

  Pani zdecydowanie ją ma... Podziwiam pani wyprostowaną sylwetkę. Bez przerwy!
  A to już inna kwestia. Przy regularnych ćwiczeniach zdecydowanie poprawia się postawa ciała. Zarówno dzięki ćwiczeniom dedykowanym kręgosłupowi, jak też pilatesowi oraz stretchingowi.

  Co przygotuje pani na maraton?
  Przede wszystkim postaram się przekonać, że „zdrowy kręgosłup” to nie jest nudny trening dla seniorów. Wręcz przeciwnie! To angażujące sekwencje, które pozwolą się zmęczyć, poczuć mięśnie, których na co dzień nie czujemy, bowiem podczas treningu angażujemy też mięśnie głębokie. Zadbamy o wzrost świadomości ciała, koordynacji, balansu. To będzie ciekawe doświadczenie!

  Zgłoś się już dziś!


  II maraton fitness odbędzie się 9 kwietnia 2017 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie. Treningi zaczynamy od godziny 10, ale hala zostanie otwarta już o 9.
  Harmonogram zajęć:
  godz. 10-11 - zumba - Angelika Mackiewicz (Top Toys Dance School)
  godz. 11-12 - Best Body Shaper - Dominika Lewandowska (Fitnesstudio Dominika)
  godz. 12-13 - fitness - Anna Majchrowska (Centrum Rekreacji Forma)
  godz. 13-14 - brzuch, uda, pośladki - Ania Majchrowska (Centrum Rekreacji Forma)
  godz. 14-15 - zdrowy kręgosłup - Gosia Kamińska (Centrum Rekreacji Forma)

  partnerzy 263x30

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Polecamy

  12 Tenorów - wielka muzyczna gala

  12 Tenorów - wielka muzyczna gala

  Laur Piękna 2018 - zagłosuj na swoich faworytów

  Laur Piękna 2018 - zagłosuj na swoich faworytów

  Nie daj się okraść w sieci

  Nie daj się okraść w sieci

  Koniec urlopu na żądanie, zakaz dorabiania w innej firmie i dłuższy czas pracy dla palaczy.

  Koniec urlopu na żądanie, zakaz dorabiania w innej firmie i dłuższy czas pracy dla palaczy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej