Selgros Lublin wygrywa Turniej o Puchar Marszałka w Koszalinie [wideo]

Zakończył się dwudniowy przedświąteczny Turniej o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Energa AZS zajęła 2. miejsce. Drugiego dnia rywalizacji w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich koszalińskie szczypiornistki wygrały oba mecze.

Najpierw zmierzyły się z ekipą z Gdańska. W pierwszej połowie Energa AZS wypracowała sobie sporą przewagę i do szatni schodziła z kilkubramkowym zapasem. Po zmianie stron w dalszym ciągu ostoją w koszalińskiej bramce była Beata Kowalczyk, a gospodynie jeszcze powiększały przewagę. Do czasu. Z upływającymi minutami gdańszczanki zaczęły odrabiać straty. Podopieczne Anity Unijat miały chwile przestoju, a na kole rywalek był zbyt nieskuteczne.Nic dziwnego, że Łączpol zaczął niebezpiecznie zbliżać się do koszalinianek. To musiało je otrzeźwić. W końcówce odzyskały kontrolę na boisku i mogły cieszyć się z wygranej.

W drugim spotkaniu, przeciwko Elblągowi, po początkowych momentach przewagi i osiągnięciu kilkubramkowego prowadzenia Energa AZS stanęła, a rywalki wręcz przeciwnie - rzucił aż siedem bramek z rzędu. A mogłoby być ich nawet więcej, ale fantastycznie między słupkami spisywała się Beata Kowalczyk. W całym meczu obroniła nie tylko wiele trudnych piłek sam na sam, ale też aż cztery rzuty karne. Z drugiej strony szczypiornistki z Koszalina miały sporo sytuacji, ale nie zdołały ich wykorzystać. Stąd przewaga gości w pierwszej odsłonie.

Dopiero po przerwie zmotywowane koszalinianki zaczęły z animuszem odrabiać straty. Szybka gra, efektowniejsze akcje i od razu odskoczyły Startowi, który nie był już w stanie dogonić przeciwniczek.

Energa AZS Koszalin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 26:24 (18:12)
Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Protsenko 5, Michałów 3, Roszak 5, Stasiak 5, Budnicka 2, Tracz 1, Chmiel 1, Kaczanowska 1, Błaszczyk 1, Izak 2, Piwowarczyk.
Łączpol: Chojnacka, Kajumowa - Pasternak 1, Kalska 4, Górna 8, Ciura 1, Karwecka, Cirjan 1, Skonieczna 5, Świerczek 1, Masna 2, Tomczyk 1.

Energa AZS Koszalin - KRAM Start Elbląg 26:20 (12:14)
Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Protsenko 2, Michałów 6, Roszak 7, Stasiak 2, Tracz 5, Domaros, Chmiel 1, Kaczanowska, Błaszczyk 3.
Start: Powaga, Szywerska - Balsam 6, Dankowska 2, Grobelska 3, Muchocka, Jędrzejczyk, Kwiecińska 2, Gerej 1, Lisewska 4, Świerżewska, Andrzejewska 1, Szopińska 1.

Pozostałe wyniki środowych meczów: AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Selgors Lublin 26:40 (13:18), PCM Kościerzyna - KRAM Start Elbląg 26:37 (12:19), PCM Kościerzyna - Selgros Lublin 29:35 (12:18).

Klasyfikacja końcowa: 1. Selgros Lublin, 2. Energa AZS Koszalin, 3. KRAM Start Elbląg, 4. AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, 5. UKS PCM Kościerzyna.
Wyróżnienia indywidualne: najlepsza bramkarka turnieju - Beata Kowalczyk (Energa AZS), królowa strzelczyń - Sylwia Lisewska (Start), najlepsza zawodniczka turnieju - Joanna Chmiel (Energa AZS).