Puchar Polski. Sośnica Gliwice - Energa AZS Koszalin 20:38

Paula Mazurek i jej koleżanki z Energi AZS Koszalin awansowały do kolejnej fazy rozgrywek o Puchar Polski Jacek Wójcik
Akademiczki pewnie awansowały do ćwierćfinału.

Niedzielny zaległy mecz 1/8 finału zakończył się wysoką wygraną nad rywalem z I ligi. Rozpoczęło się od prowadzenia 5:1, a później Akademiczki rzucały po 2-3 gole, na co Sośnica odpowiadała pojedynczymi trafieniami.

Na początku II połowy Sośnica odrobiła część strat (39. - 17:23), ale później grano do jednej bramki.

Dodajmy, że w sobotę i niedzielę EAK wspomogła doświadczona bramkarka Iwona Łoś, zastępując Beatę Kowalczyk. Z Sośnicą nie zagrała Ada Nowicka, która dzień wcześniej doznała urazu kolana.

W innym meczu 1/8 finału PP Kram Start Elbląg pokonał KPR w Jeleniej Górze 30:28 (17:12).

Sośnica Gliwice - Energa AZS Koszalin 20:38 (9:21)

Energa AZS: Sach, Łoś - Grobelska 3, Procenko 3, Michałów 7, Mazurek 6, Budnicka 5, Tracz, Roszak 9, Domaros 2, Kaczanowska, Urbaniak 1, Rycharska 2.

Akademiczki były zdecydowanymi faworytkami spotkania z jednym z outsiderów tabeli i zgodnie z przewidywaniami komplet punktów został w Koszalinie. Spotkanie przyniosło grad bramek, ale emocji było niewiele. I nie tylko z powodu słabszego rywala, ale także nieco sennej i nie wolnej od błędów gry naszego zespołu. Koszaliński zespół miał problemy tylko na początku meczu. Po 5. minutach przegrywał 1:4 i konieczne było wzięcie czasu przez Anitę Unijat. Uwagi koszalińskiej trenerski poskutkowały. Przez kolejne 10. minut jej podopieczne rzuciły 10 goli przy jednym rywalek. Do końca meczu przewaga Energi AZS nie schodziła poniżej 5 goli. Najwyższą różnicę zanotowano na koniec spotkania. Energa AZS Koszalin - Korona Handball Kielce 40:29 (22:16) Energa AZS: Sach - Grobelska 5, Procenko 2, Michałów 4, Mazurek 2, Budnicka, Tracz 4, Roszak 5, Kaczanowska 4, Urbaniak 5, Rycharska 7, Nowicka 2. Korona: Orowicz, Chojnacka, Wałcerz - Dos Santos 5, Zimnicka, D. Więckowska 6, Gliwińska 8, M. Więckowska 2, Janczyk 1, Czekala 1, Skowrońska 5, Radzikowska, Homonicka. 1

Superliga kobiet: Energa AZS Koszalin - Korona Handball Kiel...