Puchar dla Gwardii. Gwardia Koszalin - Bałtyk Koszalin 3:2 [zdjęcia, wideo]

Triumfatorzy rozgrywek Pucharu Polski edycji Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Dawid Jaśkiewicz
Piłkarze Gwardii Koszalin sięgnęli po Puchar Polski edycji Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Pojedynek derbowy wzbudził spore zainteresowanie koszalińskiej publiczności, która na pierwszego gola czekała zaledwie trzynaście minut. Wówczas w polu karnym Bałtyku doszło do sporego zamieszania, w którym najprzytomniej zachował się Daniel Wojciechowski. Sześć minut później Jakub Zejglic wykorzystał błąd defensywy rywala i w sytuacji "sam na sam" pewnie pokonał Macieja Dulewicza. Ten sam zawodnik stanął w 28. minucie przed kolejną szansą, lecz tym razem nie zdołał jej wykorzystać. Tuż przed przerwą gwardziści nie potrafili zażegnać niebezpieczeństwa pod własną bramką, a sprytnym strzałem kontaktowego gola dla Bałtyku zdobył Daniel Wólkiewicz. Pierwszy kwadrans po przerwie należał do zespołu prowadzonego przez Marcina Bednarka. Dwukrotnie w tarapatach znalazł się Sebastian Fabiański, lecz bramkarz Gwardii udanie interweniował po strzałach Krystiana Krauze i Ueldera Barbosy. Z czasem podopieczni Łukasza Drożdżala uporządkowali swoją grę. W 68. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Szymański, a głową piłkę do siatki skierował Przemysław Brzeziański. W kolejnych minutach w kierunku bramki Dulewicza groźnie strzelali Wojciech Wójcik i Junpei Shinmura. W 82. minucie Filip Tylczyński dograł futbolówkę do Daniela Wólkiewicza, który mocnym strzałem zdobył dla Bałtyku drugiego gola. W doliczonym czasie gry znakomitej szansy nie wykorzystał Ryuki Kozawa. Japończyk miał przed sobą pustą bramkę, jednak z bliskiej odległości trafił wprost w obrońcę. Po chwili z rzutu wolnego groźnie strzelał jeszcze Łukasz Szymański. Dzięki tej wygranej piłkarze Gwardii Koszalin będą brać udział w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski. Runda wstępna już 18 lipca. Gwardia Koszalin - Bałtyk Koszalin 3:2 (2:1) Bramki: Wojciechowski (13.), Zejglic (19.), Brzeziański (68.) - Wólkiewicz 2 (43., 82.).