Przedświąteczne granie Energi AZS Koszalin [wideo]

W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4 w Koszalinie trwa Turniej o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Jutro, 21 bm. planowane jest zakończenie dwudniowych zmagań z udziałem pięciu drużyn Superligi kobiet: Energi AZS Koszalin, KRAM-u Start Elbląg, AZS Łączpolu Gdańsk, UKS PCM Kościerzyny oraz Selgrosu Lublin.

W najciekawszym z punktu widzenia koszalińskiego kibica meczu Energa AZS uległa wyżej notowanym rywalkom z Lublina, choć przez większą część meczu spotkanie było zacięte, a zespoły oddawały cios za cios. Żadna z ekip nie pozwalała narzucić sobie stylu gry przeciwniczek. Jednocześnie podopieczne A. Unijat ustawiały się dość wysoko i narażały na kontry. Z drugiej strony defensywa lublinianek pozwalała na wiele, w związku czym na tablicy często widniał wynik remisowy. Do czasu. Końcówki pierwszej oraz drugiej połowy zadecydowały bowiem o tym, że to zespół gości mógł cieszyć się z wygranej. W decydujących minutach wzięło górę doświadczenie podopiecznych Nevena Hrupeca. Dla młodego koszalińskiego zespołu była to z kolei ważna lekcja przed wznowieniem rozgrywek.

W ostatnim tego dnia spotkaniu, pomiędzy Energą AZS, a PCM Kościerzyną, lepsze okazały się gospodynie, choć aż takiej dominacji, jak w meczu ligowym, nie było widać. Dwa starcia w pełnym wymiarze czasowym jednego dnia dały się we znaki obu drużynom, ale więcej umiejętności było po stronie koszalińskich szczypiornistek. Te już po pierwszej połowie wypracowały sobie dostatecznie bezpieczną przewagę, by po przerwie kontrolować przebieg meczu.

Energa AZS Koszalin - Selgros Lublin 26:29 (13:15)
Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Protsenko 3, Michałów 2, Roszak, 4, Stasiak, Budnicka 2, Tracz 3, Chmiel 2, Kaczanowska 1, Błaszczyk 5, Izak 2, Piwowarczyk 2.
Selgros: Januchta, Gawlik - Rola 2, Kowalska 3, Gęga 4, Matuszczyk 1, Repelewska 3, Kozimur 4, Drabik 3, Mihdaliova 2, Nocuń 4, Skrzyniarz, Charzyńska 2, Rosiak 1, Uzar.

Energa AZS Koszalin - UKS PCM Kościerzyna 33:24 (19:8)
Energa AZS: Kowalczyk - Protsenko 9, Michałów 2, Roszak 5, Stasiak 1, Budnicka 3, Tracz 3, Domaros, Kaczanowska 1, Błaszczyk 5, Izak 2, Piwowarczyk 2.
PCM Kościerzyna: Liskowska, Kordunowska - Belter 6, Ziółkowska 5, Neitsch, Sus 4, Jakubowska 3, Bunikowska 5, Łazańska 1, Krajewska, Łoś.

Pozostałe wyniki wtorkowych meczów: MKS Selgros Lublin - KRAM Start Elbląg 29:28 (16:17), UKS PCM Kościerzyna - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 25:36 (11:24), AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - KRAM Start Elbląg 24:32 (13:18).

Harmonogram turnieju: środa 21 bm.: AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - MKS Selgros Lublin (9.30), PCM Kościerzyna - KRAM Start Elbląg (11.15), Energa AZS Koszalin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk (13), PCM Kościerzyna - MKS Selgros Lublin (14.15), Energa AZS Koszalin - Kram Start Elbląg (16); zakończenie turnieju (17.30). Wstęp wolny.