Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013. Test matematyczno-przyrodniczy [odpowiedzi]

Archiwum
Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013. Test matematyczno-przyrodniczy - odpowiedzi opublikujemy na gk24.pl
Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013. Test matematyczno-przyrodniczy - odpowiedzi opublikujemy na gk24.pl Archiwum
Próbny egzamin gimnazjalny 2013 trwa. 14 listopada to test matematyczno-przyrodniczym. Odpowiedzi będzie można znaleźć na naszym portalu po zakończeniu egzaminu próbnego.

Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013. Matematyka Odpowiedzi. Przyrodniczy Odpowiedzi

Wczoraj w gimnazjach w regionie zostały przeprowadzone próbne egzaminy dla trzecioklasistów. To swego rodzaju rozgrzewka dla młodzieży przed prawdziwymi egzaminami.

- Udział w egzaminie próbnym nie jest obowiązkowy - mówi Jacek Stec, dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koszalinie. - Ale nasza szkoła przystąpiła do niego po raz kolejny i to właśnie po to, by nasi uczniowie mogli się sprawdzić.

Próbny egzamin gimnazjalny 2013. Matematyka - ODPOWIEDZI

W Gimnazjum nr 5 do tzw. diagnozy wiadomości i umiejętności przystąpiło około 60 uczniów z trzech klas. Czego się najbardziej bali?

Próbny egzamin gimnazjalny 2013. Test przyrodniczy - ODPOWIEDZI

- Tu nie ma reguły - odpowiada dyrektor Gimnazjum nr 5. - Ci, którzy świetnie czują się w przedmiotach humanistycznych boją się matematyki i na odwrót. Udział w takiej próbie to także dla uczniów nauka pisania testów. To też możliwość sprawdzenia się, jak radzą sobie w określonych ramach czasowych. Tak samo będzie na prawdziwym egzaminie. Do tego tam będą jeszcze obserwatorzy z zewnątrz.

- Nasi uczniowie byli spokojni. To też pewnie wynika z ich dobrego przygotowania - ocenia Joanna Majewska, anglistka, która pilnowała uczniów podczas egzaminu. - Test z historii nie należał do łatwych - mówi Halina Rosłan, nauczycielka historii. - Uczeń musiał się wykazać wiedzą począwszy od starożytności a skończywszy na I wojnie światowej. Był m. in. sprawdzian znajomości chronologii, ikonografii, umiejętności posługiwania się tekstami źródłowymi, ale też trzeba było znać style w architekturze, by je rozpoznać i wskazać. Pod względem trudności to wyglądało jak mała matura.

A język polski? - Nie był ani łatwy, ani trudny - oceniła Anna Ptak, polonistka w Gimnazjum nr 5. - Trudności uczniom mogło sprawić napisanie rozprawki nt. "Dlaczego współcześni twórcy w swoich dziełach chętnie odwołują się do tradycyjnych baśni, mitów, legend?". Taki temat wymaga dużego oczytania i wiedzy. Słabsi mogli mieć kłopot. Był też tekst, który odnosił się do Małego Księcia. A także fraszka Kochanowskiego - z uwagi na język także mogła sprawić pewne problemy. Były też tekst dotyczący twórczości Szekspira. A test, gdzie były pytania zamknięte? Większość dotyczyła czytania ze zrozumieniem. Z tym też bywa u uczniów różnie. Myślę, że w kwietniu można się spodziewać zadań i pytań o podobnym poziomie trudności.

Kiedy wyniki próbnych egzaminów? - Nauczyciele mają czas do 10 grudnia - odpowiada Jacek Stec.

Dzisiaj z kolei uczniowie pisali na próbnym egzaminie gimnazjalnym test matematyczno-przyrodniczy. Odpowiedzi z tego testu opublikujemy wkrótce na naszym portalu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!