Porażka na inaugurację. Młyny Stoisław Koszalin - Galiczanka Lwów 29:32 [WIDEO]

od 16 lat
Od porażki rozpoczęły nowy sezon w PGNiG Superlidze Kobiet zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin. Koszaliński zespół uległ na swoim boisku Galiczance Lwów 29:32.

Początek meczu miał bardzo wyrównany przebieg. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować wyraźniejszej przewagi, stawiając na twardą grę w defensywie, wobec czego para arbitrów miała bardzo wiele pracy. W 27. minucie gospodyniom udało się uciec rywalkom na trzy trafienia, jednak końcówka pierwszej części należała do mistrzyń Ukrainy i oba zespoły zeszły na przerwę przy wyniku remisowym (16:16).

Druga część miała podobny przebieg. W dalszym ciągu byliśmy świadkami gry bramka za bramkę, a gdy już przyjezdnym udało się w 42. minucie wypracować trzy gole przewagi, koszaliński zespół zdołał doprowadzić do wyrównania.

Końcówka należała do zawodniczek Galiczanki, które w 56. minucie objęły najwyższe w meczu, czterobramkowe prowadzenie. Ostatecznie zespół z Ukrainy zwyciężył w Koszalinie 32:29 (16:16).

Młyny Stoisław Koszalin - Galiczanka Lwów 29:32 (16:16)

Młyny Stoisław Koszalin: Katarzyna Zimny, Natalia Filończuk, Aleksandra Nowicka – Gabriela Urbaniak 9, Anna Mączka 7, Żaneta Lipok, Aleksandra Zaleśny 4, Gabriela Haric 1, Barbara Choromańska 1, Hanna Rycharska 3, Adriana Kurdzielewicz, Kristina Kubisova 4.

Galiczanka Lwów: Mariia Poliak, Viktoriia Saltaniuk, Maryna Valiieva – Olesia Diachenko, Sofia Holinska 1, Mariana Markevych 4, Iryna Prokopiak 1, Ludmyla Martyniuk 6, Maryna Konovalova 5, Kateryna Kozak 1, Anastasiya Melekestseva 2, Diana Dmytryshyn 12.