Światowe Dni Młodzieży. Młodzi z całego świata stworzyli w...

  Światowe Dni Młodzieży. Młodzi z całego świata stworzyli w Zielonej Górze mural [ZDJĘCIA]

  Natalia Dyjas

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W czwartek, 21 lipca, młodzi ludzie, którzy przybyli do Zielonej Góry z okazji Światowych Dni Młodzieży, stworzyli pełen kolorów mural.
  Goście Światowych Dni Młodzieży namalowali mural w Zielonej Górze
  1/21
  przejdź do galerii

  Młodzi stworzyli nowy mural w mieście. ©Mariusz Kapała

  W czwartek, 21 lipca, młodzi goście m.in.: z Francji, Kuby i Włoch, którzy przyjechali do naszego miasta z okazji Światowych Dni Młodzieży, wspólnymi siłami namalowali mural upamiętniający ich przyjazd. Mural przedstawia kroczące nogi. Na kolorowych butach znajdują się flagi państw, z których pochodzą goście, którzy tydzień misyjny spędzili właśnie w naszym mieście. Graffiti można już podziwiać, znajduje się ono w przejściu pomiędzy Hotelem Śródmiejskim a parafią św. Jadwigi.

  Malowanie muralu jest jednym z wielu punktów programu, które miasto przygotowało dla naszych zagranicznych gości. W czwartek pielgrzymi będą mogli posłuchać jeszcze o godz. 17.30 koncertu zespołu Gospel Rain oraz Natalii Niemen i Mate'o, wziąć udział w Międzynarodowym Marszu dla Życia (który ruszy spod ratusza ok. godz. 19.00) oraz Eucharystii w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela.

  Piątek, 22 lipca, również będzie obfitował w wydarzenia. Zaplanowane są m.in. „Gry terenowe” oraz wspólne tańce i wieczorna dyskoteka. W sobotę młodzież z całej diecezji spotka się w Świebodzinie pod figurą Chrystusa Króla.

  Mural, który upamiętnił przyjazd zagranicznych gości, powstał z inicjatywy Stowarzyszenia „Młodzi Lokalni” oraz Fundacji „Bezpieczne miasto”.

  Przeczytaj też: Światowe Dni Młodzieży 2016 Świebodzin. Pielgrzymi na naszych ulicach [PROGRAM ŚDM]


  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo