Pływanie: Klif Jarosławca dla Krzywieckiego i Staszkiewicz [zdjęcia]

W tym roku na starcie jedynych pływackich zawodów na otwartym morzu rozgrywanych w regionie stanęło 31 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w trzech kategoriach.
Po raz 15. w Jaroslawcu odbyl sie wyścig plywacki Klif Jaroslawca 2011

Klif Jarosławca 2011

Najskromniej obsadzona była wprowadzona od tego roku kategoria młodzieżowa 14-17 lat. Do wyścigu na dystansie 600 metrów przystąpiło dwóch pływaków. Pierwszy do mety dopłynął Tomasz Kurtok (Lędziny/UKS Oświęcim), a za nim najmłodszy uczestnik tegorocznych zawodów, 14-letni Dawid Żurkowski (Wrocław/MDK Fabryczna Nowy Dwór).

Po młodzieży do zmagań przystąpili mastersi, czyli zawodnicy w wieku 40 lat i więcej. Tu najlepszy był Dariusz Wolny z Wrocławia (Centrum Basenowo-Sportowe Redeco). Drugi był Krzysztof Jawień (Kraków), a trzeci Michał Mieczkowski (WOPR Kołobrzeg).

Zmagania ukończyły dwie kobiety, Beata Zubel (Słupsk/Park Wodny Redzikowo) i Bogumiła Jankowska (Kołobrzeg).

Zmagania w kategorii open na dystansie 1,5 km zgromadziły na starcie 16 osób, w tym aż 9 kobiet. Wygrali Tomasz Krzywiecki (Gorzów Wlkp./MOSiR Mielno) i Katarzyna Staszkiewicz (Wrocław/WOPR Słupsk).

Na drugich miejscach uplasowali się Aleksandra Bernat i Marcin Jabłoński (oboje Ustronie Morskie), a na trzecich Agnieszka Kaczmarek (Poznań/Rowy Rescue Team HTM) i Radosław Machniewicz (Tczew/Rowy Rescue Team HTM).

Na pływaków czekała na mecie jedna z najlepszych polskich pływaczek w historii, Alicja Pęczak.