NOWE
  ZDJĘCIA


  ● Cheerleaders AZS Koszalin
  ● Targi Pracy w Koszalinie
  ● Możesz stracić 500 plus

  Rozwiń
  Gmina Świeszyno. Pełnia atrakcji turystycznych

  Gmina Świeszyno. Pełnia atrakcji turystycznych

  red

  Głos Koszaliński

  Głos Koszaliński

  Gmina Świeszyno. Pełnia atrakcji turystycznych
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Świeszyno jest gminą pełną atrakcji turystycznych. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie.
  Turystyka

  Stawiamy tu na ekologię i turystykę. Prężnie rozwijająca się turystyka rowerowa zaowocowała powstaniem pięknych tras i szlaków. Występują tu również ogromne kompleksy leśne, bogate w zwierzynę łowną. Na turystów czekają piękne jeziora: Hajka, Czarne i Niedalino oraz malowniczo wijąca się rzeka Radew, znana wszystkim amatorom wędkarstwa. Szlaki turystyczne w tym rowerowe, piesze, Nordic Walking oraz kajakowe zapewniają turystom mnóstwo wrażeń. Zabytkowe kościoły, elektrownia wodna, stary młyn oraz pałace dopełniają ofertę turystyczną, a gościnność mieszkańców sprawia, że warto tu wpaść na chwilę i zostać na zawsze.

  Mieszkańcy

  Gmina Świeszyno prowadzi szereg działań mających na celu poprawę jakości życia swoim mieszkańcom. W 2016 r. powołany został Uniwersytet Trzeciego Wieku Gminy Świeszyno, którego celem jest zapewnienie możliwości seniorom uczestnictwa w procesie edukacyjnym, realizacji własnych zainteresowań oraz utrzymaniu sprawności psychicznej i fizycznej. Gmina aktywnie wspiera zespoły śpiewacze, które umożliwiają samorealizację w sferze kulturalnej oraz ściśle i owocnie współpracuje klubami sportowymi, które w swoich szeregach skupiają zarówno młodych adeptów jak i dorosłych zawodników z terenu gminy. Ponadto Gmina Świeszyno odważnie i skutecznie sięga po środki zewnętrzne, które pozwalają realizować szereg inwestycji m.in. w infrastrukturę drogową, wodno-kanalizacyjną, oświetleniową czy sportową. Wszystkie te działania pokazują, że dla Gminy Świeszyno priorytetem jest zapewnienie jak najlepszych warunków do życia i rozwoju swoim mieszkańcom.

  Środowisko

  Na terenie Gminy Świeszyno stawiamy za cel poprawę jakości środowiska poprzez sukcesywne ograniczanie emisji zanieczyszczeń do powietrza atmosferycznego (głównie niskiej emisji, inwestujemy w termomodernizację, energooszczędne oświetlenie, usprawnienie transportu poprzez przebudowę dróg, budowę ścieżek rowerowych) oraz racjonalizację użytkowania surowców (stawiamy na segregację odpadów) a także ochronę zasobów przyrody oraz zachowanie potencjału przyrodniczego biosfery, zwłaszcza ciągłości istnienia rodzimych gatunków i ekosystemów (obszary Natura 2000: „Dolina Radwi, CHocieli i Chotli” PLH320022 oraz „Wiązogóra” PLH320066, Obszar Chronionego Krajobrazu „Dolina Radwi”). Promujemy postawy proekologiczne i zdrowy tryb życia.

  Dane adresowe:

  Gmina Świeszyno
  Świeszyno 71, 76-024 Świeszyno
  tel. +48 94 316 01 20, fax. +48 94 316 14 91
  email: gmina@swieszyno.pl
  www.swieszyno.pl

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  12 Tenorów - wielka muzyczna gala

  12 Tenorów - wielka muzyczna gala

  Laur Piękna 2018 - zagłosuj na swoich faworytów

  Laur Piękna 2018 - zagłosuj na swoich faworytów

  Nie daj się okraść w sieci

  Nie daj się okraść w sieci

  Koniec urlopu na żądanie, zakaz dorabiania w innej firmie i dłuższy czas pracy dla palaczy.

  Koniec urlopu na żądanie, zakaz dorabiania w innej firmie i dłuższy czas pracy dla palaczy.