Sołtys Roku 2017 - Głosowanie zakończone!

  Sołtys Roku 2017 - Głosowanie zakończone!

  red

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Sołtys Roku 2017 - Głosowanie zakończone!
  Trwa plebiscyt na Sołtysa Roku 2017. To okazja na pokazanie i uhonorowanie prężnych, odważnych i zaangażowanych sołtysów. Na laureatów czekają cenne nagrody. Zgłoś kandydata już dziś!
  Sołtys Roku 2017 - Głosowanie zakończone!
  Zapraszamy Państwa do szczególnego plebiscytu. Plebiscytu, w którym wybierzemy Sołtysa Roku 2017. Plebiscyt ma na celu wyróżnienie prężnych i aktywnych sołtysów.

  >>> Zobacz aktualne wyniki i zagłosuj  Urząd Sołtysa istnieje w Polsce od XII wieku i jest mocno zakorzeniony w naszej kulturze i sposobie zarządzania. To urząd, który jest ściśle związany ze świadomością mieszkańców wsi i nieodzownym jego elementem.
  Dobry sołtys to przede wszystkim dobry organizator, osoba przedsiębiorcza, pełna pomysłów, umiejąca zarazić swoje otoczenie twórczymi działaniami. Sołtys to przede wszystkim praca na rzecz lokalnej społeczności. Praca w ściśle określonym środowisku, z ludźmi i ich problemami, ale także i radościami. Funkcja sołtysa to zadanie, które wymaga uwagi i empatii na otaczające wartości, wymagające kreatywności, wiedzy, cierpliwości i szukania nowych rozwiązań. Współczesne sołectwa stają się - z dnia na dzień - coraz bardziej nowoczesne, zmodernizowane, a umiejętność korzystania z nowych technologii i udział w ciekawych przedsięwzięciach, kreuje liderów, nawet w tak ściśle określonych środowiskach.

  Ważne terminy
  W okresie od 14 do 27 lipca czekaliśmy na zgłoszenia kandydatów – sołtysów z całego województwa zachodniopomorskiego, którzy swój urząd piastują co najmniej od 2016 roku.
  Głosowanie trwa od 4 do 24 sierpnia - na kuponach i poprzez FB, a od 4 do 25 sierpnia - poprzez SMS.

  Nagrody
  Dla laureatów pierwszych trzech miejsc przygotowana została nagroda finansowa o wartości 5000 zł. Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który jednocześnie jest współorganizatorem konkursu. Laureaci otrzymają również pamiątkowe dyplomy, a zdobywca pierwszego miejsca, czyli Sołtys Roku 2017, otrzyma statuetkę.
  Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, odbędzie się podczas barzkowickich Targów Rolnych Agro Pomerania 2017.

  W przypadku ewentualnych pytań zachęcamy do kontaktu: tel. 91 48 13 381, plebiscyt@gs24.pl

  Bez tytułu

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo