Piłka ręczna - Challenge Cup: AZS Politechnika w ćwierćfinale [zdjęcia]

Po sobotniej wygranej różnicą 23 bramek, niedzielny rewanżu, którego gospodarzem była Politechnika, nie miał większej historii. Koszalinianki wygrały 37:22 i są już w ćwierćfinale rozgrywek EHF Challenge Cup.
AZS Politechnika Koszalińska - ABU Baku 37:22

W drugim meczu, którego gospodarzem formalnie był koszaliński zespół (ABU Baku było gospodarzem sobotniego meczu mimo, że rozegrany został w Koszalinie) od początku podopieczne trenera Giennadija Kamielina dyktowały warunki gry.

Podobnie jak w sobotę po 30 minutach gry nasz zespół prowadził różnicą 9 goli i jedyną niewiadomą były rozmiary wygranej. Skończyło się na "skromnych" 15 bramkach. W koszalińskim zespole cały mecz zagrała druga bramkarka Agnieszka Piechnik, prezentując szczególnie w drugiej połowie kilka znakomitych interwencji.

AZS Politechnika Koszalin - ABU Baku 37:22 (18:9)

ABU: Jafarowa, Nurijewa - Szulindina 6, Gasimowa 5, Pogonina 4, Alijewa 2, Mammadowa 2, Nasradinowa 2, Rudenko 1, S. Abbasowa, M. Abbasowa, Bowtriuk, Mustafajewa, Jusibowa.

Politechnika: Piechnik - Bilenia 10, Dąbrowska 7, Matuszczyk 7, Odrowska 4, Muchocka 3, Chmiel 2, Kobyłecka 2, Koprowska 1, Lisewska 1, Rybicka.

Sędziowali: Allan Stokes i Brian Barlett (Wielka Brytania).

Obok akademiczek do 1/4 finału awansował w ten weekend KSS Kielce oraz czeski zespół DHK Banik Most. Komplet ćwierćfinalistów poznamy w następny weekend, a później będziemy czekać na wyniki losowania i kolejnego rywala koszalińskiej drużyny.