Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Patriotycznie i podniośle w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczecinku [zdjęcia, wideo]

Magdalena Michalska
Od dawna wiadomo, że polskie pieśni żołnierskie i patriotyczne są źródłem wzruszeń, wiedzy i doskonałym materiałem do wspólnego muzykowania.24 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Szczecinku prawie setka uczniów miała okazję odbyć muzyczną wędrówkę po polskiej historii. Dzięki pani Teresie Dybowskiej dzieci uczestniczyły w niezwykłym „Przeglądzie Pieśni Patriotycznej” pod hasłem: „Myślę, czuję, śpiewam i gram”. Całość opierała się o bogatą spuściznę narodowej pieśni żołnierskiej, towarzyszącej całym pokoleniom Polaków w drodze do wolności. Recytatorzy oraz szkolny chór „Primo” pięknie wykonali cały szereg podniosłych utworów, w tym „Gaude Mater Polonia”, „Legiony” czy „Rotę”. Uśmiech na twarzach wywołała mało znana, piosenka oparta na melodii ludowej „Pierwsza kadrowa” wzbogacona wstępem na dzwonkach chromatycznych. Dzięki rzutnikowi multimedialnemu wszyscy uczestnicy spotkania mieli dostęp do tekstów piosenek i chętnie wspomagali młodych artystów. Ta oryginalna lekcja muzyki udowodniła, że bez względu na ilość lat (wkrótce na podobny występ zaproszeni zostaną dziadkowie uczniów) wspólne śpiewanie wyzwala energię i daje sporo radości!
Od dawna wiadomo, że polskie pieśni żołnierskie i patriotyczne są źródłem wzruszeń, wiedzy i doskonałym materiałem do wspólnego muzykowania.24 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Szczecinku prawie setka uczniów miała okazję odbyć muzyczną wędrówkę po polskiej historii. Dzięki pani Teresie Dybowskiej dzieci uczestniczyły w niezwykłym „Przeglądzie Pieśni Patriotycznej” pod hasłem: „Myślę, czuję, śpiewam i gram”. Całość opierała się o bogatą spuściznę narodowej pieśni żołnierskiej, towarzyszącej całym pokoleniom Polaków w drodze do wolności. Recytatorzy oraz szkolny chór „Primo” pięknie wykonali cały szereg podniosłych utworów, w tym „Gaude Mater Polonia”, „Legiony” czy „Rotę”. Uśmiech na twarzach wywołała mało znana, piosenka oparta na melodii ludowej „Pierwsza kadrowa” wzbogacona wstępem na dzwonkach chromatycznych. Dzięki rzutnikowi multimedialnemu wszyscy uczestnicy spotkania mieli dostęp do tekstów piosenek i chętnie wspomagali młodych artystów. Ta oryginalna lekcja muzyki udowodniła, że bez względu na ilość lat (wkrótce na podobny występ zaproszeni zostaną dziadkowie uczniów) wspólne śpiewanie wyzwala energię i daje sporo radości! Magdalena Michalska
Od dawna wiadomo, że polskie pieśni żołnierskie i patriotyczne są źródłem wzruszeń, wiedzy i doskonałym materiałem do wspólnego muzykowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!