Olimpiada > Mateusz Sawrymowicz nie powalczy o medal

Redakcja

Nadal poniżej oczekiwań spisują się polscy pływacy. Nawet mistrz świata Mateusz Sawrymowicz nie zakwalifikował się do finału.

Zawodnik MKP Szczecin, mistrz świata na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym uzyskał czas 14.50,30, który pozwolił mu na zajęcie 9. miejsca. Polakowi do tego, by wystąpić w finale zabrakło 0,77 s. Drugi z naszych zawodników, Maciej Hreniak, został sklasyfikowany na 24. pozycji - 15.16,16.

W rywalizacji o medale zabraknie Bartosza Kizierowskiego, który nie zakwalifikował się do finału na 50 m st. dowolnym. W półfinałach zajął 15. miejsce z wynikiem 22,12. Najszybciej popłynął, bijąc rekord olimpijski - 21,34, Brazylijczyk Cesar Cielo Filho.

Natomiast Agata Korc czasem 25,14 pobiła rekord Polski na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, jednak została sklasyfikowana w eliminacjach na 21. miejscu i nie awansowała do półfinałów. Korc poprawiła o 0,1 s rekord kraju, jaki uzyskała 8 czerwca w Omaha.