Odprawa dziecięcej eskorty przed meczem Polska - Rosja [zdjęcia, wideo]

red
Zostało już niewiele biletów na to wyjątkowe spotkanie. W Koszalinie zagrają w czwartek o godz. 18.30 mistrzynie olimpijskie z reprezentacją Polski. Takiego spotkania w Koszalinie jeszcze nie było. Wprawdzie międzynarodowe mecze w piłkę ręczną już się zdarzały, to jednak aktualnych mistrzyń olimpijskich nigdy tu nie gościliśmy. Tymczasem Rosjanki to właśnie złote medalistki olimpiady w Rio. I to właśnie z nimi gramy teraz o awans do mistrzostw świata, które odbędą się w grudniu tego roku w Niemczech. To będzie drugie, rewanżowe spotkanie naszych piłkarek z Rosjankami. W pierwszym, w Astrachaniu, które odbyło się 9 czerwca, nasze zawodniczki przegrały, i to wysoko, bo aż 20:31. Co jednak ważne, w pierwszej połowie reprezentantki Polski grały z mistrzyniami olimpijskimi jak równy z równym. Druga połowa była już jednak w wykonaniu Rosjanek perfekcyjna. Nie oznacza to jednak, że nasze są już skazane na porażkę w Koszalinie. Wszyscy liczą na niespodziankę. Do wzięcia są już ostatnie bilety na ten wyjątkowy mecz. W hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie zmieści się 3000 kibiców. Ponad 2500 biletów już jednak sprzedano. Te można wciąż zamawiać przez internet (www.bilety.koszalin.pl) lub w kasie hali (dziś będzie czynna do godz. 18.30). Normalne kosztują 45 złotych, ulgowe 20 złotych. Mecz rozpocznie się o godz. 18.30. Radek Brzostek