Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie daj się ograć w „trzy kubki”! To wciąż sposób na naciąganie turystów

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Uwaga na grę w "trzy kubki"! To oszustwo
Uwaga na grę w "trzy kubki"! To oszustwo KMP Koszalin
Turyści z Polski coraz rzadziej dają się naciągnąć na udział w tej „grze”. Naiwnie w wysoką wygraną wierzą za to przyjezdni z zagranicy. Głównie wschodniej. – W zabawie w „trzy kubki” nie ma wygranych – przestrzegają policjanci i apelują, by omijać jej inicjatorów szerokim łukiem.

Nie ma dnia, by policjanci z komisariatu w Mielnie nie otrzymali zgłoszenia o organizowanej w nadmorskich miejscowościach „grze w trzy kubki”. – Najczęściej jednak z prośbą o interwencję nie dzwonią osoby, które straciły gotówkę, ale świadkowie procederu – wskazuje kom. Monika Kosiec, oficer prasowy Komedy Miejskiej Policji w Koszalinie. – Być może osobom oszukanym jest zwyczajnie wstyd, że dały się naciągnąć.

Zobacz także: Przedsiębiorcy z Mielna protestują przeciw decyzji urzędników o zasłonięciu ich stoisk gazonami i wystawą

Zasady od lat są niezmienne i podobne we wszystkich miejscowościach. W proceder zaangażowana jest grupa osób. Scenariusz: starsze panie, ale również panowie, pełnią rolę „naganiaczy”. Zapraszają do gry. Wykrzykują, że przed chwilą ktoś wygrał sporo pieniędzy. Triumfuje jednak osoba podstawiona przez organizatora, co ma tylko uprawdopodobnić potencjalną wygraną innym przyglądającym się osobom.

- Organizatorzy „gry w trzy kubki” wykorzystują chęć na łatwą wygraną. Wystarczy zgłosić swoje uczestnictwo i obstawić wybrany kubek, pod którym ma się znajdować piłeczka. Odgadnięcie kubka to wygrana postawionych pieniędzy. Osoba prowadząca grę przestawia kubki, myląc uczestników, a pozostałe osoby grają role aktywnych obserwatorów lub innych graczy. Z reguły „trzy kubki” kończą się przegraną osoby zaproszonej do gry – tłumaczy kom. Kosiec. I przestrzega: - Pamiętajmy o tym, że żadna gra nie może toczyć się bez uczestników. Nie angażując się w ten oszukańczy proceder, nie damy jego organizatorom możliwości wykorzystania naszej naiwności.

Jest też druga wersja „gry”. Prowadząca ją osoba posługuje się trzema kartami. Tasując karty daje graczowi – oczywiście, po wpłaceniu określonej kwoty – za zadanie wskazanie wygrywającej karty. Początkowo wygrywa. Jednak tylko do momentu, kiedy zaczyna obstawiać większe kwoty.

Sama organizacja gry hazardowej jest wykroczeniem, którego sprawcami są zarówno organizatorzy, jak i jej uczestnicy. Kiedy jednak ktoś straci pieniądze w wyniku oszustwa, do czynienia mamy już z przestępstwem zagrożonym karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi apelują! Jeżeli czujesz się zagrożony, potrzebujesz pomocy, dzwoń na numer 112 i powiadom policjantów. Pod żadnym pozorem nie pozwól się sprowokować do wzięcia udziału w grze. Nie masz szans na wygraną!

Okazje

Plac zabaw dla dzieci do twojego ogrodu

Materiały promocyjne partnera

Promocyjne ceny akcesoriów basenowych

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo