MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nabór na studia: Politechnika przyjmuje

Alina Konieczna [email protected]
Wczoraj komisja rekrutacyjna w uczelnianym kampusie przy ul. Śniadeckich miała dużo pracy. Przygotowywała listy przyjętych, a także pisma do przyszłych studentów. – Każdy, kto dostał się na studia, otrzyma oficjalne potwierdzenie na domowy adres – powiedział nam Dariusz Bernatowicz (na zdjęciu pierwszy z prawej), który przygotował listy do wysyłki.
Wczoraj komisja rekrutacyjna w uczelnianym kampusie przy ul. Śniadeckich miała dużo pracy. Przygotowywała listy przyjętych, a także pisma do przyszłych studentów. – Każdy, kto dostał się na studia, otrzyma oficjalne potwierdzenie na domowy adres – powiedział nam Dariusz Bernatowicz (na zdjęciu pierwszy z prawej), który przygotował listy do wysyłki. Fot. Radosław Koleśnik
Wczoraj Politechnika Koszalińska ogłosiła listy osób przyjętych na pierwszy rok studiów. Jednocześnie trwa rekrutacja uzupełniająca. Połowa miejsc wciąż czeka na chętnych.

Tu też możesz studiować

Tu też możesz studiować

Najmłodsza szkoła wyższa w Koszalinie - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa - proponuje trzyletnie studia licencjackie na następujących kierunkach: filologie - angielska, niemiecka i francuska (specjalności nauczycielska i nienauczycielska), filologia polska (od drugiego roku specjalność filologia polska z komunikacją medialną lub z bibliotekoznawstwem szkolnym). Kolejne kierunki, które oferuje swoim studentom PWSZ to: pedagogika, pielęgniarstwo oraz wychowanie fizyczne. Nauka w tej szkole jest bezpłatna.

Największa w Koszalinie publiczna uczelnia przygotowała na nowy rok akademicki 4 tysiące miejsc na studiach stacjonarnych (dziennych) i niestacjonarnych (zaocznych).

- Połowa limitu miejsc została zajęta podczas pierwszej tury rekrutacji - informuje Tomasz Juszkiewicz, sekretarz uczelnianej komisji rekrutacyjnej. - Postępowanie rekrutacyjne prowadzimy nadal. Na niektórych kierunkach, gdzie pozostaną wolne miejsca - aż do końca września.

Największym przebojem podczas tegorocznego naboru okazała się geodezja i kartografia, gdzie o jedno miejsce rywalizowały cztery osoby. Dużą popularnością cieszyło się także budownictwo - tu na jedno miejsce przypadało średnio 2,5 kandydata. Na najbardziej oblegane kierunki dostali się ci, którym najlepiej poszła matura. Ci, którzy nie znaleźli się na listach przyjętych, mogą wybrać studia na innych kierunkach Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska - na inżynierii środowiska lub ochronie środowiska.

Jakie kierunki cieszyły się zainteresowaniem? Co nowego przygotowała Politechnika? Gdzie są jeszcze wolne miejsca? O tym w środę 4 sierpnia w papierowym wydaniu Głosu

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!