Młyny z Piotrcovią dobrze tylko do przerwy [ZDJĘCIA, WIDEO]

od 16 lat
Fatalna druga połowa przesądziła o trzeciej z rzędu porażce piłkarek ręcznych Młynów Stoisław Koszalin w Orlen Superlidze Kobiet.

Po wtorkowej porażce z mistrzyniami kraju z Lubina, w 4. kolejce Młyny zmierzyły się z zespołem będącym w ich zasięgu. Pierwsza połowa wskazywała na to, że koszalinianki mogą pokusić się o 3 punkty. Po wyrównanym początku, objęły w 4. min prowadzenie 4:3. Później zanotowały okres bardzo dobrej gry i w 26. min odskoczyły na 12:6. Wynik mógł być bardziej okazały, ale były m.in. 2 nie wykorzystane rzuty karne i kilka innych okazji. Przed zejściem na przerwę Piotrcovia odrobiła 2 gole.

Po zmianie stron Młyny w niczym nie przypominały ekipy z pierwszych 30. minut. Po 8. minutach przegrywały 13:14. Na chwilę wróciły na prowadzenie (15:14), jak się okazało ostatnie. W kolejnych 10. min koszalinianki oddały tylko jeden skuteczny rzut. Piotrcovia wykorzystała to odskakując na 21:16 (50.). Do końca meczu Młyny nie potrafiły zbliżyć się mniej niż 2 gole.

od 16 lat

Młyny Stoisław Koszalin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 24:27 (13:9)
Młyny: Filończuk, Iwanycja - Bajrak, Męczykowska 2, Urbaniak 2, Mączka 4, Zaleśny 3, Choromańska, Koper 1, Szynkaruk, Rycharska 3, Kubisova 6, Stokowiec 1, Nowicka, Polańska 2.
Piotrcovia: Suliga, Sarnecka - Gadzina 2, Świerczek 5, Radushko 1, Polaskova 6, Królikowska, Grobelna 4, Mokrzka 2, Sobecka, Szczepanek, Trbovic 6, Waga, Martins Schneider 1.

Wyniki 4. kolejka: Handball JKS Jarosław - KPR Gminy Kobierzyce 19:23 (10:11), MKS Urbis Gniezno - MKS FunFloor Lublin 25:30 (11:12), Energa Szczypiorno Kalisz - Start Elbląg 26:32 (14:17), KGHM Zagłębie Lubin - Galiczanka Lwów przeł. na 4.10.

W tabeli z kompletem 12 punktów prowadzą MKS FunFloor Lublin i KPR Gminy Kobierzyce. Młyny z dorobkiem 2 punktów zajmują przedostatnie, 9. miejsce.