Młyny Stoisław Koszalin uległy na wyjeździe mistrzyniom Polski

OPRAC.:
Dawid Jaśkiewicz
Zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin uległy na wyjeździe Zagłębiu Lubin.
Zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin uległy na wyjeździe Zagłębiu Lubin. KGHM Zagłębie Lubin/Media Orlen Superliga Kobiet
W piątek kolejny mecz o punkty Orlen Superligi Kobiet rozegrały zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin.

Koszaliński zespół rywalizował na wyjeździe z aktualnymi mistrzyniami Polski i liderkami rozgrywek - Zagłębiem Lubin.

Spotkanie ułożyło się po myśli Zagłębia. Gospodynie po fenomenalnym otwarciu wygrywały już 4:0. Pierwszą bramkę dla drużyny z Koszalina zdobyła Adrianna Nowicka, ale to wciąż Zagłębie dyktowało warunki gry, będąc stroną zdecydowanie lepszą. W bramce znakomicie spisywała się Barbara Zima, a w ofensywie prym wiódł duet skrzydłowych Michalak-Górna.

Po dziesięciu minutach na tablicy wyników było 9:3, ale Miedziowe nie zamierzały zwalniać tempa. Dziesięć minut później było już 13:6 dla podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, a do przerwy lubinianki wygrywały 18:11.

Niespełna cztery minuty zmianie stron przewaga Zagłębia wynosiła już dziesięć bramek, a bramkę na 21:11 zdobyła Daria Przywara. Ostatecznie mistrzynie kraju wygrały 32:23 (18:11).

KGHM MKS Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 32:23 (18:11)

KGHM MKS Zagłębie Lubin: Monika Maliczkiewicz, Barbara Zima – Natalia Pankowska 1, Daria Przywara 6, Adrianna Górna 7, Aleksandra Zych, Joanna Drabik 2, Simona Szarkova 3, Karolina Milczarczyk 1, Daria Michalak 5, Karin Bujnochova 2, Karolina Kochaniak-Sala, Patricia Machado Matieli 3, Karolina Jureńczyk 2, Jovana Milojević, Kinga Grzyb.
Młyny Stoisław Koszalin: Natalia Filończuk, Alexandra Ivanytsia – Karina Bayrak, Gabriela Urbaniak, Anna Mączka 4, Aleksandra Zaleśny, Gabriela Haric 1, Barbara Choromańska 1, Martyna Koper 2, Dominika Szynkaruk 1, Hanna Rycharska 4, Nicola Żmijewska , Kristina Kubisova 5, Adrianna Nowicka 1, Karolina Szajek 4.