Memoriał Jerzego Olejniczaka: wygrane AZS i Trefla [ZDJĘCIA]

Za nami pierwszy dzień koszykarskich zmagań w pierwszym Memoriale im. Jerzego Olejniczaka.

W pierwszym spotkaniu King Szczecin uległ Treflowi Sopot 78:87 (18:27, 18:22, 18:20, 24:18). W zwycięskim zespole bardzo dobre zawody rozegrał zdobywca 30 punktów, Ian Baker.

W drugim półfinale AZS Koszalin wygrał z pierwszoligową Energą Kotwicą Kołobrzeg 86:70. Początek meczu należał jednak do kołobrzeżan, którzy prowadzili 21:13. Po dwóch kwartach AZS miał tylko punkt przewagi (41:40). Niemal połowę punktów (19) dla gospodarzy zdobył Dragoslav Papić. Kluczowa była trzecia kwarta, wygrana przez podopiecznych trenera Dragana Nikolicia 26:8.

Wyniki:
King Szczecin - Trefl Sopot 78:87 (18:27, 18:22, 18:20, 24:18)
King: Paliukenas 16, Diduszko 14, Jogela 12, Kikowski 12, Bartosz 11, Sajus 9, Schenk 4, Majcherek 0, Wilczek 0.
Trefl: Baker 30, Taylor 17, Milovanović 12, Leończyk 12, Jeszke 8, Kulka 6, Śmigielski 2, Motylewski 0, Rompa 0, Walda 0.

AZS Koszalin - Energa Kotwica Kołobrzeg 86:70 (24:25, 17:15, 26:8, 19:22)
AZS: Papić 22, Tejić 18, Radulović 14, Brandon 13, Ratajczak 6, Surmacz 6, Zywert 5, Jakóbczyk 2, Czujkowski 0, Kucharek 0.
Energa Kotwica: Janiak 14, Przyborowski 10, Ryżek 10, Wrona 10, Zalewski 9, Bodych 5, Grujić 5, Lasota 5, Stanios 2, Dobriański 0, Łukawski 0.

Terminarz na sobotę:
o 3. miejsce
godz. 15.30 - King Szczecin - Energa Kotwica Kołobrzeg
finał
godz. 18.00 - AZS Koszalin - Trefl Sopot

Dodajmy, że pomiędzy piątkowymi meczami w hali sportowo-widowiskowej została odsłonięta tablica poświęcona Jerzemu Olejniczakowi, zmarłemu 6 lat temu trenerowi i wychowawcy wielu koszykarskich pokoleń w Koszalinie. W uroczystości wzięła udział rodzina J. Olejniczaka, władze samorządowe z prezydentem miasta Piotrem Jedlińskim, a także prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański.