MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lekkoatletyka > Zawodnicy ze Sławska wysoko w Biegu Westerplatte

Adam Jóźwik.
Adam Jóźwik. Fot. Jacek Wójcik
Zawodnik Floty Gdynia, Marcin Chabowski, po raz drugi z rzędu wygrał Bieg Westerplatte. Na starcie 47. edycji tej imprezy stanęła rekordowa liczba uczestników, blisko pół tysiąca. Wśród nich nie zabrakło biegaczy z naszego regionu.

Chabowski wygrał rywalizację na 10-kilometroweja trasie w czasie 29.19 minuty, co jest nowym rekordem trasy. Dobrze pobiegł Adam Jóźwik z KS Olszewski i Synowie Sławsko. Z czasem 33.31 uplasował się na dziewiątej pozycji. Za jego plecami znalazł się m.in. mistrz olimpijski i czterokrotny mistrza świata w wioślarstwie Adama Korola (25. miejsce z czasem 36.24).

W rywalizacji pań najlepiej spisała się Swietłana Kudzielich z Białorusi, triumfując w czasie 37.28. Szósta w klasyfikacji kobiet była Grażyna Chudy (Olszewski), która pokonała 10 km w czasie 43.03.