Lekkoatletyka > Kenijczyk najszybszy na plaży

Kenijczyk Costas Kyeva wygrął Bieg Po Plaży w Jarosławcu. Na 15-kilometrowej trasie rywalizowało 628 osób.

Ponad 600 uczestników to rekord imprezy. Poprzedni został ustanowiony w 2008 roku, gdy wystartowało 473 biegaczy.

Costas Kyeva, który wygrał niedawno Bieg Papieski w Karlinie, także w Jarosławcu nie dał szans rywalom. Wygrał po samotnym finiszu w czasie 50.01 min. Drugi Marcin Chabowski (Flota Gdynia) stracił 18 sekund, a trzeci Adam Draczyński (Grunwald Poznań) aż 54 s. Triumfator zainkasował 1800 zł nagrody.

Najwyżej sklasyfikowanym biegaczem z regionu został Jerzy Kulczyk (Głaz Tychowo). Wynik 56.53 dał mu 20. miejsce open. Cztery miejsca niżej uplasował się Grzegorz Antosik z KB Bryza Postomino (58.39).

Spośród startujących kobiet najszybciej na mecie zjawiła się Dorota Ustianowska z Częstochowy. Jej wynik to 58.54 min. Jako jedyna z pań złamała barierę godziny i otrzymała w nagrodę 1200 zł. Podium uzupełniły Maria Maj Roksz (Wejherowo) - 1:00.03 i Agnieszka Gortel (AKS Chorzów) - 1:00.24. Z naszego regionu najlepiej z trudami trasy poradziła sobie Antonina Rychter (Jedynka Szczecinek), której czas 1:04.34 dał ósmą lokatę. Na 19. pozycji sklasyfikowana została Grażyna Chudy (KS Olszewski i Synowie Sławsko) - 1:13.57.

Przed biegiem głównym rozegrano też Ogólnopolski Bieg Samorządowy Bursztyn Jarosławca. Na starcie stanęło 38 biegaczy. Na liczącej 2 km trasie zwyciężył zdecydowany faworyt, Bartosz Mazerski ze Sztumu.