Rajd Po Byku. Dla fanów prędkości

  Rajd Po Byku. Dla fanów prędkości

  Joanna Boroń

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

   Rajd Po Byku. Dla fanów prędkości
  Rajd Po Byku - to nasza propozycja na spędzienie soboty
   Rajd Po Byku. Dla fanów prędkości
  Lubicie pisk samochodowych opon? Koniecznie zarezerwujcie sobie czas w sobotę. 12 sierpnia do Będzina przyjadą rajdowcy, którzy wezmą udział w nowej imprezie.

  „1. Rajd Po Byku - Będzino 2017 o Puchar Wójta Gminy Będzino Henryka Brody” to impreza, która łączy dwa ogólnopolskie cykle rajdowe.

  Pierwszym z nich jest BMW Challenge - puchar samochodów BMW organizowany od 2008 roku (imprezę „wymyślił” Automobilklub Bydgoski), a drugim ogólnopolski cykl rallysprintów AB CUP.


  Rallysprint to połączenie rajdu i wyścigu. Wszystko dzieje się w jednym miejscu. Nowicjusz i amator rywalizuje tu z mistrzem Polski w wyścigach lub rajdach.

  W obu cyklach startują dawni lub obecni zawodnicy Rajdowych Mistrzostw Polski, wyścigów, Rallycrossu oraz amatorzy z całej Polski.

  Dla jednych takie imprezy są priorytetem, a dla innych stanowią świetny trening i przygotowanie do innych zawodów. Walka toczy się o puchary oraz cenne nagrody, również finansowe.

  Rajd Po Byku będzie piątą rundą obu cykli i patrząc na aktualną sytuację punktową można mieć pewność, że na imprezie w Będzinie zjawi się komplet zawodników. Organiztorzy już dzisiaj serdecznie zapraszają fanów sportów motorowych do dopingowania zawodników. Niezdecydowanym zawodnikom przypominają o zapisach - ich pierwsza tura kończy się jutro. W sobotę w godzinach 8.00 - 9.45 - zaplanowano odcinek testowo-treningowy, o godzinie 10.00 - start do etapu I - wyjazd pierwszego zawodnika z Parku Maszyn, a o 13.30 - start do etapu II - wyjazd pierwszego zawodnika z Parku Maszyn.


  Zobacz także: Koszalin: superoes Rajd Monte Karlino
  Popularne na gk24:
  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama