12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia. Zaczaruje nas...

  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia. Zaczaruje nas klasyka ze współczesną nutą!

  Joanna Krężelewska

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia. Zaczaruje nas klasyka ze współczesną nutą!
  Dwunastu znakomitych śpiewaków, dwie godziny zachwycającego show i ponad dwadzieścia przebojów muzyki ostatniego tysiąclecia - zespół 12 Tenorów wraca do Polski z serią koncertów. Po 4 latach wystąpi też w Koszalinie!
  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia. Zaczaruje nas klasyka ze współczesną nutą!
  Grupa 12 Tenorów w ramach trasy „Millennium Tour” zaprezentuje w nowoczesnych aranżacjach piosenki, które ukształtowały kulturę pop i rock, ballady, które dotknęły serca milionów słuchaczy i klasyczne arie, które przetrwają próbę czasu. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że program to emocjonalny roller coaster - momentami zabawny, to znów wzruszający, zaskakujący humorem, pełny energii. Kolejne utwory zostały dobrane tak, by nie tylko przypomnieć fundamenty muzycznej historii, ale też wyzwolić w słuchaczach kojarzące się z wybranymi piosenkami wspomnienia.

  W muzycznym menu...
  Dziś uchylimy rąbka tajemnicy i zdradzimy, jakie przeboje zabrzmią podczas wielkiego show 8 kwietnia w Koszalinie. W pierwszej części koncertu usłyszymy m.in. tenorową arię „La donna è mobile” („Kobieta jest zmienna”) Księcia Mantui z III aktu opery „Rigoletto” Giuseppe Verdiego, rozpropagowaną szeroko głównie przez „Trzech Tenorów”. Zabrzmi też Nessun Dorma („Niech nikt nie śpi”) - aria Kalafa z początku trzeciego aktu opery „Turandot” Giacomo Pucciniego. Klimat zmieni meksykańska La Bamba. Fani Toma Jonesa usłyszą jego przebój „Delilah”. Po krótkiej przerwie zabrzmi m.in. singiel amerykańskiego duetu Simon & Garfunkel „The Sound of Silence” i „Bohemian Rhapsody”, ballada rockowa zespołu Queen, autorstwa Freddiego Mercury’ego, która często wymieniana jest jako najlepszy utwór w historii muzyki popularnej. Nie zabraknie też neapolitańskiej pieśni „O sole mio”, która nagrywana była zarówno przez śpiewaków operowych jak Jan Kiepura, Enrico Caruso, Mario Lanza czy Luciano Pavarotti, jak i przez wykonawców spod znaku muzyki pop, np. Bryana Adamsa, a zwłaszcza Elvisa Presleya pod tytułem „It’s Now or Never”.  W repertuarze znalazła się też piosenka „Don’t Cry for Me Argentina” nagrana pierwotnie przez Julie Covington w 1976 r., która znalazła się na albumie koncepcyjnym „Evita”. Utwór pojawia się na początku drugiego aktu Evity, śpiewany przez postać grającą Evę Perón, stojącą na balkonie argentyńskiego pałacu prezydenckiego. Wykonywały go m.in. Donna Summer, Sinéad O’Connor, Sarah Brightman i Madonna.

  Śpiewacy, którzy występują w wielkich salach koncertowych między innymi w Chinach, Japonii i Niemczech podbijają serca słuchaczy w każdym wieku. Dzieje się tak za sprawą wyjątkowego brzmienia i połączenia w repertuarze właśnie klasycznej muzyki wokalnej i nowoczesnych, często zaskakujących, aranżacji. Wyjątkowa energia, urok wokalistów i wirtuozeria wykonań dzięki zróżnicowanym możliwościom głosowym - tak w skrócie można opisać wielkie show 12 Tenorów.
  W równie doskonałym wydaniu, co muzyczne interpretacje kolejnych utworów, artyści tworzą wyjątkową oprawę widowiska. Gra świateł, choreografia - całość jest świetnie wyreżyserowana z miejscem na artystyczną improwizację!

  Termin, bilety
  Muzyczna gala 12 Tenorów odbędzie się 8 kwietnia. Początek o godz. 18 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4 w Koszalinie. Bilety w cenach od 60 do 139 zł do nabycia w kasach hali (tel. 94 343 61 43), redakcji „Głosu” (ul. A. Mickiewicza 24 w Koszalinie, tel. 94 347 35 16) oraz na: bilety.hala.koszalin.pl i www.kupbilecik.pl

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  12 Tenorów - wielka muzyczna gala

  12 Tenorów - wielka muzyczna gala

  Osobowość Roku 2017 - Poznaj laureatów

  Osobowość Roku 2017 - Poznaj laureatów

  Koniec użytkowania wieczystego. Nadchodzi długo oczekiwane uwłaszczenie milionów Polaków.

  Koniec użytkowania wieczystego. Nadchodzi długo oczekiwane uwłaszczenie milionów Polaków.