KPR Gminy Kobierzyce - Energa AZS Koszalin 21:26

red
Szczypiornistki Energi AZS Koszalin ograły na wyjeździe KPR Gminy Kobierzyce 26:21.

Choć początek spotkania należał do zespołu z Koszalina, to gospodynie nie zamierzały ułatwiać podopiecznym Anity Unijat zadania, obejmując nawet jednobramkowe prowadzenie. Z czasem Energetyczne radziły sobie na parkiecie coraz lepiej, wypracowując kilkubramkową zaliczkę. Na przerwę oba zespoły zeszły przez siedmiu trafieniach przewagi na korzyść Energi AZS.

Miejscowe dobrze rozpoczęły drugą część spotkania, niwelując krok po kroku stratę do koszalińskiej drużyny. Z czasem przewaga Energi AZS zmalała do zaledwie jednego trafienia, co zwiastowało niezwykle emocjonującą końcówkę. W ostatnich minutach obie drużyny miały spore problemy ze skutecznością, jednak więcej zimnej krwi zachowały koszalinianki, zwyciężając ostatecznie 26:21.

Już dziś Energa AZS zagra w Gliwicach z miejscową Sośnicą w ramach rozgrywek o Puchar Polski.

KPR Gminy Kobierzyce - Energa AZS Koszalin 21:26 (9:16)

Akademiczki były zdecydowanymi faworytkami spotkania z jednym z outsiderów tabeli i zgodnie z przewidywaniami komplet punktów został w Koszalinie. Spotkanie przyniosło grad bramek, ale emocji było niewiele. I nie tylko z powodu słabszego rywala, ale także nieco sennej i nie wolnej od błędów gry naszego zespołu. Koszaliński zespół miał problemy tylko na początku meczu. Po 5. minutach przegrywał 1:4 i konieczne było wzięcie czasu przez Anitę Unijat. Uwagi koszalińskiej trenerski poskutkowały. Przez kolejne 10. minut jej podopieczne rzuciły 10 goli przy jednym rywalek. Do końca meczu przewaga Energi AZS nie schodziła poniżej 5 goli. Najwyższą różnicę zanotowano na koniec spotkania. Energa AZS Koszalin - Korona Handball Kielce 40:29 (22:16) Energa AZS: Sach - Grobelska 5, Procenko 2, Michałów 4, Mazurek 2, Budnicka, Tracz 4, Roszak 5, Kaczanowska 4, Urbaniak 5, Rycharska 7, Nowicka 2. Korona: Orowicz, Chojnacka, Wałcerz - Dos Santos 5, Zimnicka, D. Więckowska 6, Gliwińska 8, M. Więckowska 2, Janczyk 1, Czekala 1, Skowrońska 5, Radzikowska, Homonicka. 1

Superliga kobiet: Energa AZS Koszalin - Korona Handball Kiel...