Kotwica Kołobrzeg zakończyła remisem jesienne zmagania

MKP Kotwica Kołobrzeg
Kotwica Kołobrzeg została mistrzem jesieni w piłkarskiej eWinner II lidze. W ostatnim meczu w tym roku nie przerwała jednak serii meczów bez wygranej.

Obaj sobotni rywale nie wygrali we wcześniejszych czterech kolejkach. Nie udało im się przerwać fatalnej serii także w ostatnim meczu w tym roku. Mimo zaledwie remisu, beniaminek z Kołobrzegu spędzi zimę w fotelu lidera, bo KKS Kalisz nieoczekiwanie przegrał 0:3 z Garbarnią Kraków. Śląsk II, pomimo cennego remisu w Kołobrzegu, kończy 2022 rok na końcu tabeli.

W 53. min. płasko dośrodkował obrońca gości, Łukasz Gerstenstein, a przed bramką nogę dołożył Sebastian Bergier. W 62. min drugi raz żółty kartonik obejrzał Olivier Wypart i goście zostali w dziesiątkę. Mimo osłabienia stworzyli sobie okazje na drugiego gola. W 72. min Szymon Krocz w świetnej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką. Zemściło się to już po kilku minutach, gdy uderzeniem od słupka do remisu doprowadził Jakub Bojas. W 82. min Bergier o mało nie zdobył drugiego gola. Po jego strzale z 20 m piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole.

Kotwica Kołobrzeg - Śląsk II Wrocław 1:1 (0:0)
0:1 Bergier (53.), 1:1 Bojas (80.)
żółte kartki: Kostkowski, Murawski - Jezierski, Wypart, Krocz, Pisarczuk, Bergier.
czerwona kartka: Wypart (62. minuta, druga żółta)
Kotwica: Garstkiewicz - Kozajda (74. Sadzawicki), Witasik, Kostkowski, Murawski, Szarpak (57. Tuleja), Kort (57. Łysiak), Chromiński, Soljić, Cywiński (57. Kaczmarek), Goncerz (67. Bojas).
Śląsk II: Burta - Gerstenstein (69. Młynarczyk), Caliński (90. Radkowski), Muszyński, Wypart, Krocz, Jezierski (69. Szmigiel), Pisarczuk, Bukowski, Bargiel (78. Macenko), Bergier (90. Zylla).

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?