Koszykówka. Sportino Inowrocław - Kotwica Kołobrzeg 77:79

Darrell Harris (z lewej) i Dawid Bręk (z piłką) zanotowali w Inowrocławiu double-double. Fot. Jacek Wójcik
W meczu dwóch drużyn broniących się przed spadkiem z PLK, Kotwica pokonała Sportino w Inowrocławiu różnicą dwóch punktów.

Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej Kotwica odskoczyła na 10 punktów, ale bardzo szybko roztrwoniła tę przewagę. Na początku czwartej kwarty gospodarze zbliżyły się na dwa punkty, ale wtedy goście znów odskoczyli na kilka punktów.

Losy meczu decydowały się w samej końcówce. Gospodarze dwukrotnie zbliżali się na jeden punkt, ale kołobrzeżanie wytrzymali presję. Przy stanie 78:77 jeden z dwóch rzutów osobistych wykorzystał Omni Smith, ustalając wynik meczu.

W zespole gospodarzy aż 31 punktów zdobył Quinton Day. Nie miał jednak wsparcia partnerów. Lepiej wyglądało to w Kotwicy, gdzie zdobycz punktowa rozłożyła się na pięciu zawodników. Kolejne, ósme już w tym sezonie double-double (17 pkt, 15 zbiórek) zanotował Darrell Harris. Podobnym osiągnięciem, tyle że pierwszym w karierze w ekstraklasie popisał się młody rozgrywający Dawid Bręk (14 pkt, 10 asyst).

Sportino Inowrocław - Kotwica Kołobrzeg 77:79 (23:25, 15:17, 18:19, 21:18)

Sportino: Day 31 (4x3, 4 as.), Kęsicki 9 (5 zb.), Stanevicius 8 (5 zb.), Żytko 5 (1x3, 5 zb., 4 as.), Bogavac 0 - Budzinauskas 11 (1x3, 4 str.), Łuszczewski 9 (5 zb.), Storożyński 2 (5 zb.), Robak 2, Stężewski 0.

Kotwica: Wichniarz 17 (2x3, 6 zb.), D. Harris 17 (15 zb., 4 as., 2 bl.), Smith 15, Bręk 14 (3x3, 10 as.), Stelmach 12 (2x3, 2 bl.) - Freeman 4 (4 zb.), Rduch 0, Danesi 0.