Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kołobrzeg jak plansza do gry

Łukasz Gładysiak
Ulica Dubois to jedno z miejsc, w którym podczas kołobrzeskiej gry miejskiej czekać będzie na uczestników zadanie. Jakie? Przekonamy się już dziś.
Ulica Dubois to jedno z miejsc, w którym podczas kołobrzeskiej gry miejskiej czekać będzie na uczestników zadanie. Jakie? Przekonamy się już dziś. Łukasz Gładysiak
Dziś rusza kołobrzeska, interaktywna gra miejska. Ma być alternatywą dla plażowania i ciekawą propozycją na deszczowe dni.

- Adresatem projektu jest każdy, kto spełnia trzy warunki: potrafi czytać, pisać i ma wygodne buty - mówi "Głosowi" kołobrzeska animatorka Anna Marek. Do tej pory gry miejskie z powodzeniem realizowała między innymi w Poznaniu i Toruniu, teraz przyszedł czas na jej miasto rodzinne.
Kołobrzeska, interaktywna gra miejska, zatytułowana "Salsae Chollbergiensis" wystartuje 7 sierpnia, czyli dziś.

Tego dnia każdy, kto zechce wziąć udział w zabawie, będzie mógł bezpłatnie pobrać przygotowaną przez organizatorów mapę, regulamin oraz kartę odpowiedzi. Dostępne one będą na przykład w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej, mieszczącej się w XIX-wiecznym ratuszu albo Muzeum Oręża Polskiego. Pobrać je będzie też można z Internetu, z oficjalnej strony miasta.

Jak mówi Anna Marek fabuła gry oparta została o losy sędziwego, kołobrzeskiego handlarza solą i bursztynem. - Odwiedzając zaznaczone na mapie miejsca i udzielając odpowiedzi na stawiane w nich pytania bądź rozwiązując zaproponowane zadania, będzie można w przyjemny sposób nie tylko spędzić czas, ale przede wszystkim poznać historię miasta - komentuje nasza rozmówczyni. Całość skomponowano tak, że wędrówka między punktami kontrolnymi powinna zająć nie więcej niż 2 godziny. Planszą gry stanie się kołobrzeska starówka, metą natomiast punkt informacji turystycznej w ratuszu Schinkela. Tam również porównać będzie można udzielone w trakcie spaceru odpowiedzi z właściwymi. Na tych, którym uda się przejść całą trasę i rozwiązać zagadki, czekają nagrody związane z Kołobrzegiem.

To pilotażowa wersja gry. Jeśli będzie nią zainteresowanie, organizatorzy nie wykluczają możliwości rozbudowania jej treści, jak również zaangażowania w przyszłości animatorów prowadzących rozgrywkę. Warto zaznaczyć, że po 7 sierpnia będzie można w niej uczestniczyć w dowolnym czasie, zarówno w sezonie, jak i jesienią czy zimą. Warunkiem, jaki postawiono, jest czas otwarcia placówek wyznaczonych na punkty kontrolne.

Choć w pełni interaktywna gra miejska w Kołobrzegu organizowana jest po raz pierwszy, zbliżone przedsięwzięcia organizowano już dwukrotnie. W 2012 r. kołobrzeżanie mogli bawić się najpierw w czasie "Poszukiwań Skarbu Adabara", a następnie: wyprawy "Śladami Żydów w Kołobrzegu".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!