Kolarstwo górskie > Wygrał w Atenach,wygrał w Pekinie

Redakcja

Francuz Julien Absalon zdobył tytuł mistrza olimpijskiego igrzysk w Pekinie w kolarstwie górskim. Srebrny medal wywalczył inny Francuz Jean-Christophe Peraud, a brązowy - Szwajcar Nino Schurter. 13. miejsce zajął Marek Galiński (JBG2-APC Presment Piechowice).

Absalon powtórzył w Pekinie wynik uzyskany przed czterema laty w Atenach, ale tym razem wręcz zdeklasował rywali, bowiem już na półmetku osiągnął ponadpółminutową przewagę nad swoim rodakiem Peraudem, a później stale ją powiększał.

13. miejsce w gronie 50 startujących w Pekinie kolarzy zajął Marek Galiński, tracąc do zwycięzcy 5.30 min. Jest to jego najlepszy wynik w czwartym starcie w igrzyskach olimpijskich. Przed czterema laty w Atenach był czternasty.