IV liga: Olimp Gościno zremisował z liderem. Wieża Postomino rozbiła GKS Manowo [ZDJĘCIA]

Wieża Postomino (błękitne stroje) wysoko wygrała w Manowie.
Wieża Postomino (błękitne stroje) wysoko wygrała w Manowie. Jacek Wójcik
Wydarzeniem 13. kolejki spotkań IV ligi piłkarskiej był remis Olimpa Gościno z Dębem Dębno. Gospodarze przerwali tym samym serię 12 zwycięstw na starcie rozgrywek beniaminka z Dębna. W meczach pomiędzy drużynami z regionu, dwie wygrane gości.

Zespoły z Gościna i Dębna nie miały do soboty na koncie żadnego remisu. Goście imponowali serią zwycięstw i skutecznością (prawie 4 gole na mecz). Przez obronę Olimpa nie zdołali się jednak przebić. Najbliżej powodzenia byli w 28. min (strzał w poprzeczkę). Gospodarze bynajmniej nie ograniczali się do defensywy. Tuż przed przerwą blisko gola był Bartosz Stadnik. Po zmianie stron obie drużyny miały okazje, ale w końcówce piłkę meczową miał zawodnik z Gościna, Michał Lampa. Niestety, nie wyszedł mu jednak lob nad bramkarzem.

Ze straty punktów lidera ucieszyły się Flota Świnoujście i Gwardia Koszalin, które odniosły wysokie zwycięstwa i zmniejszyły dystans do Dębu. Gwardia załatwiła sprawę w meczu z Jeziorakiem Szczecin już do przerwy.

Niecodzienny przebieg miał mecz w Manowie. Do przerwy GKS remisował 0:0 z Wieżą Postomino. Goście mieli lekką przewagę, ale to napastnik GKS, Konrad Romańczyk zmarnował wyśmienitą okazję bramkową. Po zmianie stron można było spodziewać się zaciętej walki, tymczasem goście dosłownie zdemolowali miejscowych, strzelając im 5 goli!

Po serii sześciu porażek z wygranej cieszyli się za to piłkarze Rasela Dygowo. W niedzielę, borykający się z olbrzymimi problemami kadrowymi zespół Łukasza Korszańskiego wygrał w Stargardzie z Błękitnymi II 3:2. Zwycięskiego gola zdobył po indywidualnej akcji Michał Szubert. Ozdobą meczu był drugi gol dla Rasela. Grający prezes klubu Andrzej Wojciechowski w swoim stylu przelobował bramkarza z 40 m!

GKS Manowo - Wieża Postomino 0:5 (0:0)
0:1 Gutowski (50.), 0:2 i 0:3 Łaga (56. i 59), 0:4 i 0:5 Łyszyk (71. i 82.)

Darłovia Darłowo - MKP Szczecinek 0:2 (0:0)
0:1 i 0:2 Okuszko (50. i 77.)

Gwardia Koszalin - Jeziorak Szczecin 4:0 (4:0)
1:0 Chyła (5. karny), 2:0 Zalewski (30.), 3:0 Kozioł (32.), 4:0 Sawicki (40.)

Olimp Gościno - Dąb Dębno 0:0

Zefir Wyszewo - Hutnik Szczecin 0:3 (0:1)
0:1 Kowalczyk (40.), 0:2 i 0:3 Grochowski (56. i 66. karny)

Chemik Police - Sokół Karlino 4:2 (1:0)
1:0 Kamiński (42.), 2:0 Drumlak (55.), 3:0 Ponce Garcia (62.), 3:1 Kowalczyk (64.), 4:1 Karpiński (68. samob.), 4:2 Tomczyk (85.).

Vineta Wolin - Pogoń Połczyn-Zdrój 4:0 (1:0)
1:0, 2:0 i 3:0 Wiśniewski (18., 70. i 75.), 4:0 Lewandowski (88.)

Błękitni II Stargard - Rasel Dygowo 2:3 (1:2)
0:1 Duwe (7.), 1:1 Pelikan (20.), 1:2 Wojciechowski (35.), 2:2 Zdunek (50.), 2:3 Szubert (70.)

Gwardia Koszalin (czerwone stroje) ograła na swoim boisku MKP Szczecinek.

Gwardia Koszalin pokonała MKP Szczecinek 3:1 [ZDJĘCIA]

W meczu 2. kolejki IV ligi zachodniopomorskiej Rasel Dygowo przegrał na swoim boisku 0:2 (0:1) z Wieżą Postomino.

IV liga: Rasel Dygowo - Wieża Postomino 0:2 [ZDJĘCIA]