IV liga: MKP Szczecinek - Hutnik Szczecin 6:2

archiwum
Piłkarze MKP nie błyszczeli na wiosnę skutecznością. Ostatnio wynagradzają jednak kibicom słabszy początek.

W trzech ostatnich spotkaniach strzelili aż 13 goli (z 21. zdobytych w tym roku).

MKP był faworytem w starciu ze słabo grającym na wiosnę Hutnikiem. Jednak przez niemal całą I połowę goście udanie bronili bezbramkowego remisu. Dopiero w 45. min udało się strzelić gola do szatni. Adam Jabłoński wykorzystał prostopadłe podanie od Pawła Bednarskiego, położył bramkarza i strzelił do pustej bramki.

Drugie 45. min rozpoczęło się od okazji dla gości, ale później kibice mogli oklaskiwać składne i skuteczne akcje MKP. Marcin Kaszczyc w odstępie 2. min wykorzystał dobre rozegranie i wpisał się na listę strzelców. Kolejną okazję miał Daniel Szymański, ale to nie był jego dzień. Za to w 57. min na 4:0 podwyższył Bednarski.

Gdy zapowiadało się na pogrom gości, ci odpowiedzieli dwoma trafieniami. Na gola Bednarskiego szybko odpowiedział Marcin Gniotek (59.), a po kolejnych 8. min Mateusz Zukierski trafił po rzucie rożnym. Piłkarze MKP reklamowali, że uczynił to ręką, ale sędzia uznał trafienie.

Końcowe minuty należały do gospodarzy. W 83. min drugie trafienie zaliczył Bednarski, wykorzystując dogranie rezerwowego Kamila Juśkiewicza. Gości dobił w doliczonym czasie Krzysztof Hrymowicz. Chwilę wcześniej Juśkiewicz obił słupek.

MKP Szczecinek - Hutnik Szczecin 6:2 (1:0)
1:0 Jabłoński (45.), 2:0 i 3:0 Kaszczyc (50. i 52.), 4:0 Bednarski (57.), 4:1 Gniotek (59.), 5:1 Zukierski (67.), 5:2 Bednarski (84.), 6:2 Hrymowicz (90+2).

żk. Drzewiecki, Jureczko.

MKP: Sochalski - Jurjewicz (57. Palus), Drzewiecki, Kusiak, Sadzik, Góra (68. Schab), Bednarski, Jabłoński (78. Juśkiewicz), Jureczko, Kaszczyc, Szymański (80. Hrymowicz).