III liga: Bałtyk Koszalin - Elana Toruń 1:4 [ZDJĘCIA]

Spadkowicz z II ligi był zdecydowanie lepszy na stadionie przy Andersa.
Spadkowicz z II ligi był zdecydowanie lepszy na stadionie przy Andersa. Jacek Wójcik

Elana od początku starała się przejąć inicjatywę, ale to akcje gospodarzy były groźniejsze. W 12. min Krystian Kąkol sprytnie wymanewrował obrońcę i dośrodkował w pole karne, gdzie świetnym uderzeniem z powietrza popisał się Jakub Forczmański. Chwilę po objęciu prowadzenia Bałtyk był blisko podwyższenia wyniku, po rajdzie Bartłomieja Putno, zakończonym ostrym strzałem. Przyniósł on tylko rzut rożny, po którym Kąkol dostał piłkę w polu bramkowym, ale naciskany przez obrońców nie zdołał się obrócić i oddać strzału.

Z czasem do głosu zaczęła dochodzić Elana. Groźnie było szczególnie po wolnym Mariusza Kryszaka. Na szczęście Oskar Pogorzelec zdołał wybić piłkę na korner. W 26. min kolejną próbę podjął Putno, ale tym razem został zablokowany (26.). W 30. min przed świetną szansą stanął Dawid Gruchała-Węsierski. Po zgraniu głową Arkadiusza Jasitczaka, również głową uderzył z 4 m, ale skutecznie interweniował golkiper Elany.

W końcówce pierwszej połowy coraz wyraźniej zaczęła się rysować przewaga gości. Jej efektem był wyrównujący gol w 39. min. Po rzucie rożnym, celną główką zamknął akcję Hiszpan Esteban Muńoz. Jeszcze przed przerwą bliski kolejnego gola był Jakub Świeciński.

Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Goście dyktowali warunki na boisku, zamykając momentami Bałtyk na własnej połowie. W 55. min koszalińscy obrońcy zagapili się przy rzucie rożnym. Do krótko wybitej piłki doszedł Muńoz i pokonał zasłoniętego Pogorzelca. Po kolejnych 5. min było już 3:1 dla Elany, znów po stałym fragmencie. Tym razem bezpośrednio z wolnego (ok. 25 m) trafił Kryszak. Fatalnie zachowali się tu zawodnicy z muru, uchylając się przed lecącą piłką.

Bałtyk miał szansę na kontaktowego gola w 83. min. Najpierw Gruchała nie trafił w piłkę tuż przed bramką, a za chwilę Forczmański obił słupek. Ostatnie słowo należało do Elany. W 89. min efektownym uderzeniem z dystansu popisał się Hubert Antkowiak, ustalając wynik na 4:1.

Bałtyk Koszalin - Elana Toruń 1:4 (1:1)
1:0 Forczmański (12.), 1:1 i 1:2 Muńoz (39. i 55.), 1:3 Kryszak (60.), 1:4 Antkowiak (89.).
żk. Rak, Ponurko.
Bałtyk: Pogorzelec - Ponurko, Jasitczak, Czenko, Waleński, Forczmański (83. Jachno), Rak (78. Duszkiewicz), Putno, Gregorek (58. Ginter), Kąkol (54. Pietrykowski), Gruchała-Węsierski.