I liga koszykarzy: Energa Kotwica Kołobrzeg - WKK Wrocław 73:80

Trzeciej z rzędu porażki na starcie rozgrywek doznali kołobrzescy koszykarze. Po raz drugi nie potrafili wykorzystać atutu własnego parkietu. Jacek Wójcik

Nie takiego początku sezonu mogli oczekiwać kołobrzescy kibice. Przebudowany zespół ma walczyć o play-off. Na razie bez powodzenia walczy o pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach.

Dwa poprzednie mecze podopieczni Nikołaja Tanasejczuka zaczynali źle i od początku musieli gonić wynik. Tym razem było inaczej. Wprawdzie to goście pierwsi trafili w meczu, ale w 5. min, po trójkach Norberta Kulona i Piotra Robaka, Kotwica wyszła na prowadzenie 7:6. Końcówka pierwszej i początek drugiej kwarty były jednym z lepszych fragmentów w wykonaniu gospodarzy.

Najpierw była seria 10:0 na prowadzenie 14:6 w 6. min. Pierwsze 10. min zakończyła trójka Szymona Pawlaka, a drugie rozpoczęły trafienia za 2 Kulona i Robaka na najwyższe prowadzenie EKK w meczu 23:10. Goście szybko otrząsnęli się z zaskoczenia. Sygnał dał pierwszą w meczu trójką Michał Jędrzejewski (w I kw. WKK - 0/7 za 3 pkt). W 16. min było już tylko 26:20 i trener Kotwicy poprosił o czas. Niewiele to dało, bo zaczął się popis Szymona Kiwilszy. Pochodzący z Koszalina podkoszowy nie mylił się w rzutach (5/5 do przerwy), zbierał i blokował, inicjując kontry gości. W 20. min zza łuku trafił Tomasz Prostak i wrocławianie wrócili na prowadzenie 34:33. Wynik po 20. min ustalił z wolnego Robak.

I liga koszykarzy: Energa Kotwica Kołobrzeg - Górnik Trans.e...

Trzecia kwarta rozpoczęła się od rzutów z dystansu obydwu ekip. Lepiej w tym elemencie spisywali się goście, szczególnie Prostak (5/7). Zespół WKK zaczął budować przewagę. Kwartę zakończył trafieniem z 10 metra Jakub Koelner na 61:53. Kapitan gości trafił za 3 pkt także na początku IV kwarty (64:55). W dodatku punktować zaczął niewidoczny dotąd środkowy Piotr Niedźwiedzki. W efekcie WKK uciekł na 11 pkt (33. - 66:55). Zryw Kotwicy pozwolił dojść na 4 oczka (39. - 70:74). Za chwilę zaliczyła jeszcze przechwyt. Niestety, Załucki spudłował z dystansu, a później stratę zaliczył Kulon. Goście podwoili przewagę (78:70), a ich sukces przypieczętował wsadem Michał Sitnik.

Energa Kotwica Kołobrzeg - WKK Wrocław 73:80 (19:10, 15:24, 19:27, 20:19)

Kotwica: Robak 14 (1x3), Kulon 10 (1x3, 6 as., 4 zb., 4 str.), Stawiak 9 (1x3, 7 zb.), Pawlak 5 (1x3, 4 zb.), Sadło 4 (10 zb.) - Załucki 15 (3x3), Daszke 6 (2x3), Szymański 3, Wyszkowski 3 (5 str.), Kruszczyński 2, Marek 2 (9 zb., 3 str.).

WKK: Prostak 19 (5x3, 3 as.), Niedźwiedzki 12 (10 zb., 2 bl.), Jędrzejewski 9 (1x3, 4 str.), Patoka 4 (8 zb.), Sitnik 4 (3 as., 3 str.) - Koelner 12 (2x3, 3 as.), Kiwilsza 11 (10 zb., 2 bl.), Rutkowski 9 (1x3, 3 as.), Uberna 0

STK Czarni Słupsk - Energa Kotwica Kołobrzeg 92:66 [zdjęcia]