Gwardia przegrała z Nielbą. Wągrowiec nadal za mocny

Krzysztof Marczyk
Nielba Wągrowiec - Gwardia Koszalin 31:26 (13:12)
Nielba Wągrowiec - Gwardia Koszalin 31:26 (13:12) pixabay.com
W drugim meczu sezonu Gwardia Koszalin przegrała z faworyzowaną Nielbą Wągrowiec.

Początek meczu należał do gospodarzy, choć przyjezdni starali się nie ustępować im pola. W 16. minucie ci prowadzili 9:7 i kontrolowali przebieg rywalizacji. W pewnym momencie koszalinianie wykorzystali słabszy - nieskuteczny - moment w wykonaniu Nielby i za sprawą dwóch kolejnych trafień Koli Maliarewicza (w tym jedno z rzutu karnego) doprowadzili do wyrównania 9:9 w 21. minucie. Niedługo potem Gwardziści wyszli na prowadzenie (do siatki trafił Piotr Skiba). To był wyraźny sygnał, że podopieczni trenera Piotra Stasiuka zamierzają wreszcie przełamać niekorzystny bilans spotkań z Nielbą. Ale do końca meczu było jeszcze daleko. Przez dłuższy czas utrzymywał się wynik remisowy, żadna z drużyn nie potrafiła na dłużej objąć kontroli nad wydarzeniami na parkiecie. Ostatecznie miejscowi rzucili w pierwszej fazie spotkania o jedną bramkę więcej, ale sprawa wyniku wciąż była otwarta.

Po zmianie stron sytuacja wyglądała podobnie. Minimalną przewagę mieli gospodarze, a Gwardziści naciskali. W 35. minucie, za sprawą Maksa Kruczkowa i Koli Maliarewicza to koszaliński zespół wyszedł na prowadzenie. Trwała ono jednak krótko, bo najpierw zabrakło celnego rzutu, a następnie, po kontrze, Nielba wróciła do gry. W 37. minucie było 17:15, a spotkanie toczyło się w szybkim tempie, drużyny oddawały cios za cios, co zwiastowało emocjonującą końcówkę meczu. Z upływającymi minutami do głosu zaczęła dochodzić skuteczność w wykonaniu gospodarzy, którzy potrafili odskoczyć gościom nawet na cztery bramki. Z zimną krwią wykorzystywali swoje szanse, twardo grali w obronie. Tego brakowało słabnącej Gwardii. Krótki gorszy fragment w wykonaniu koszalińskich szczypiornistów wystarczył, by ci nie zdołali już dogonić przeciwników.

Nielba: Fritzen, Gawlik, Zanto - Drzazgowski 8, Skrzypczak 7, Widziński 6, Klopsteg 5, Brant 1, Gąsiorek 1, Gregor 1, Marcinkowski 1, Tepper 1, Babiczyk, Hoffmann, Kacała, Nader.
Gwardia: Sokołowski, Rycharski, Bugaj - Kruczkow 7, Maliarewicz 7, Kiciński 3, Skiba 3, Derdzikowski 2, Dzierżawski 2, Jakutowicz 2, Bujnowski, Paszkiewicz, Słodkowski, Stawecki, Szcześniak, Słowikowski.