Gwardia Koszalin rozbiła lidera w Świnoujściu. Zmiana trenera w Darłovii Darłowo

MKP Szczecinek pokonał u siebie Dąb Dębno 4:0
MKP Szczecinek pokonał u siebie Dąb Dębno 4:0 Rajmund Wełnic
Na 23 meczach zakończyła się seria bez porażki Floty Świnoujście w zachodniopomorskiej IV lidze. Jej przegrana u siebie 0:4 z Gwardią Koszalin sprawiła, że nowym liderem została Vineta Wolin.

Wynik ze Świnoujścia może szokować, patrząc na dotychczasową postawę obydwu drużyn. Pomimo 3. lokaty w tabeli, Gwardia nie imponowała dotąd skutecznością, a w meczach z zespołami ze ścisłej czołówki odniosła tylko jedno, skromne zwycięstwo 1:0 z Vinetą (w 1. rundzie).

W meczu z liderem, Gwardia od początku zagrała wysokim pressingiem, czym zaskoczyła gospodarzy. W dodatku już w 4. min Daniel Chyła (były zawodnik Floty) otworzył wynik strzałem głową, po wolnym Mateusza Myślińskiego. Później nie brakowało okazji z obu stron m.in. Adrian Hartleb obronił strzał Pawła Iskry. Druga połowa to popis skuteczności Wiktora Sawickiego, który ustrzelił klasycznego hattricka. Przy drugim i czwartym golu wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem (podobnej okazji nie wykorzystał przy 4:0), a swoją drugą bramkę zdobył po dośrodkowaniu Miłosza Kozioła. Flota nie była w stanie pokonać Hartleba. Najbliższy tego był Iskra (słupek).

Nowym liderem została Vineta, która dość szczęśliwie wygrała 1:0 w Darłowie. Po raz ostatni Darłovię poprowadził trener Mateusz Kaźmierczak, który zakończył 4-letnią pracę w klubie. Szkoleniowca, który wprowadził zespół do IV ligi, zastąpi Daniel Skok.

Dwie drużyny z czołówki tabeli spotkały się w Szczecinku. MKP wygrał aż 4:0 z rewelacją jesieni, Dębem Dębno. Trzecie zwycięstwo na wiosnę odniósł Rasel Dygowo. W drugiej połowie klasycznym hattrickiem popisał się Michał Szubert, który na boisko wszedł w 69. minucie.

24. kolejka:

Sokół Karlino - Zefir Wyszewo 1:0 (0:0), 1:0 Kowalczyk (70.)

Pogoń - Wieża 0:3 (0:2), 0:1 Gutowski (34.), 0:2 i 0:3 Wilga (45. i 90+2)

MKP Szczecinek - Dąb Dębno 4:0 (3:0), 1:0 Szymański (17.), 2:0 Szwejda (18.), 3:0 Szymański (22.), 4:0 Czerwiński (67.)

Rasel Dygowo - Ina Goleniów 4:1 (1:0), 1:0 Poznański (11.), 1:1 Jarząbek (47.), 2:1, 3:1 i 4:1 Szubert (83., 87., 88.)

Darłovia Darłowo - Vineta Wolin 0:1 (0:1), 0:1 Leśniak (12.)

Flota Świnoujście - Gwardia Koszalin 0:4 (0:1), 0:1 Chyła (4.), 0:2, 0:3 i 0:4 Sawicki (47., 52. i 72.)

Chemik Police - Olimp Gościno 4:2 (0:1), 0:1 Słoboda (45+2), 1:1 Białek (52.), 2:1 Jędraszak (73.), 2:2 Nowicki (80.), 3:2 Dąbrowski (90+1), 4:2 Ponce Garcia (90+3. karny)

Błękitni II Stargard - GKS Manowo 3:2 (1:1), 1:0 Lis (19.), 1:1 Janasik (45.), 2:1 i 3:1 Świder (47. i 65.), 3:2 Szymański (85)

Pozostałe wyniki: Biali - Hutnik 3:1 (0:1), Orzeł - Jeziorak 2:1 (1:0).

Gwardia Koszalin (biało-czerwone stroje) ograła na swoim boisku Darłovię Darłowo.