Gwardia Koszalin przegrała z Kluczevią Stargard [ZDJĘCIA]

Piłkarze Gwardii (biało-czerwone stroje) musieli uznać wyższość Kluczevii Stargard Jacek Wójcik
W środę na boiskach IV ligi zachodniopomorskiej rozegrano 7 zaległych meczów z 17. kolejki spotkań, ostatniej w rundzie jesiennej.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu, czwarta w tabeli Gwardia Koszalin gościła na stadionie przy ul. Fałata wicelidera, Kluczevię Stargard. Spotkanie nie obfitowało w sytuacje strzeleckie. Zakończona remisem 0:0 pierwsza połowa była wyrównana. W drugiej lepiej prezentowali się goście. Losy meczu rozstrzygnęli dopiero w 3. minucie doliczonego czasu gry. Koszalińscy obrońcy nie upilnowali Przemysława Brzeziańskiego (były zawodnik Gwardii), który strzałem za ok. 11 m pokonał Dominika Pasterczyka.

Dzięki tej wygranej Kluczevia zmniejszyła do 5 punktów stratę do liderującej Floty Świnoujście. Jeżeli pokona ją w sobotę (8 bm.) w meczu 23. kolejki na swoim boisku to zbliży się na 2 pkt i walka o awans nabierze rumieńców.

Drugi z koszalińskich zespołów, Bałtyk, pokonał na wyjeździe Orła Wałcz 1:0 (0:0). Bramkę w końcówce meczu zdobył stoper Arkadiusz Jasitczak.

Jednobramkowe zwycięstwa odniosły także w zaległej kolejce zespoły z powiatu kołobrzeskiego. Olimp Gościno wygrał z Mechanikiem Bobolice 1:0 (0:0), a zwycięskiego gola zdobył w 4. min doliczonego czasu gry z rzutu karnego Michał Kowalczyk. Z kolei Rasel Dygowo wygrał z Chemikiem Police 1:0 (0:0) również po karnym. Skutecznym wykonawcą był Mateusz Bień z 78. min.

Z wygraną z wyjazdu do Błękitnych II Stargard wrócił MKP Szczecinek. Wprawdzie do przerwy przegrywał 1:2 (gola zdobył w 22. min z karnego Maciej Góra), ale po zmianie stron bramki Jakuba Okuszko (73.) i Macieja Sobczyka (84.), zapewniły MKP cenną wygraną 3:2.

W dwóch innych meczach: Biali Sądów - Iskierka Szczecin 0:2 (0:0), Dąb Dębno - Wybrzeże Rewalskie Rewal 0:2 (0:1).