Gryf Polanów wygrał po horrorze z Hutnikiem Szczecin

Tomasz Galas
Piłka nożna/IV ligaPiłkarze Gryfa Polanów zagwarantowali swoim kibicom niesamowite emocje, pokonując u siebie w meczu 32. kolejki IV ligi Hutnika Szczecin 3:2.

Spotkanie rozpoczęło się od dominacji gości, którzy jednak nie potrafili udokumentować jej bramką. Dopiero po kwadransie gry podopieczni Macieja Mikulskiego przejęli inicjatywę. Gryfiści mogli objąć prowadzenie po strzale Jakuba Janasika, ale plany pokrzyżowała poprzeczka.

Wynik otworzył w 29. minucie Marcin Chyła, którego w polu karnym znalazła piłka zacentrowana w pole karne przez Przemysława Sydoruka. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej części spotkania mógł paść drugi gol dla gospodarzy, ale stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał kapitan polanowian, Krystian Mural.

Początek drugiej połowy wyglądał tak samo, jak pierwsze 45 minut. Na 2:0 podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Sydoruk, ale zdobytą bramkę przypłacił groźnie wyglądającą kontuzją kolana i musiał opuścić murawę.

W szeregi zespołu z Polanowa wkradło się chwilowe rozluźnienie, co gracze Hutnika skrzętnie wykorzystali. Gol kontaktowy padł po zamieszaniu w polu karnym Gryfa, a zaledwie cztery minuty później w sytuacji sam na sam nie dał rady Mateusz Kalkowski.
Radość gości nie trwała jednak długo, bo sprawy w swoje nogi wziął Przemysław Sydoruk, ustalając wynik meczu.
W następnym spotkaniu Gryf Polanów zmierzy się na wyjeździe z Olimpem Gościno.

Gryf Polanów - Hutnik Szczecin 3:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Chyła (29.), 2:0 M.Sydoruk (65.), 2:1 Gniotek (79.), 2:2 Gołębiewski (83.), 3:2 P.Sydoruk (85.)
Gryf: Kalkowski - Czaja, Brodowicz, Bieniek, Komorowski (90 Wójcik), Mural, Janasik, Banasik, P. Sydoruk, Chyła (63 M. Sydoruk, 68 Dzierżyński), Marciniak.