Grała IV liga. Gwardia Koszalin pokonała Wieżę Postomino [ZDJĘCIA]

Gabriel Szygenda (nr 19) zdobył pierwszego gola dla Gwardii w meczu z Wieżą
Gabriel Szygenda (nr 19) zdobył pierwszego gola dla Gwardii w meczu z Wieżą Jacek Wójcik
W Wielką Sobotę piłkarska IV liga rozgrywała 23. kolejkę spotkań. Trzy zwycięstwa odniosły zespoły z regionu koszalińskiego.

Gwardia Koszalin podejmowała Wieżę Postomino. Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. W 18. minucie wynik otworzył strzałem z ok. 14 metrów Gabriel Szygenda, kończąc kontratak gospodarzy. W 37. min drugą - i zarazem ostatnią - bramkę w tym meczu zdobył Dawid Cempa. Napastnik Gwardii wyprzedził bramkarza gości po dośrodkowaniu Patryka Smykowskiego i z najbliższej odległości posłał piłkę do siatki.

Po zmianie stron gospodarze stworzyli sporo sytuacji do podwyższenia wyniku, ale grali bardzo nieskutecznie. Najbliższy powodzenia był w 73. min Piotr Pierzchała. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, obrońca Gwardii z kilku metrów trafił w poprzeczkę.

Również w pierwszych 45. min losy wyjazdowego meczu z MKP Szczecinek rozstrzygnął Bałtyk Koszalin. Goście zdobyli 3 gole w ciągu 10 minut. Wynik otworzył z rzutu wolnego Szymon Waleński (34.). Trzy minuty później podwyższył Radosław Mikołajczak, a w 44. min ustalił Jakub Forczmański.

Cenne zwycięstwo nad Dębem Dębno odniósł u siebie Rasel Dygowo. Już w 2. min Łukasz Włodarczyk celnie główkował po dośrodkowaniu Łukasza Szymańskiego z rzutu wolnego. Jak się okazało, był to jedyny gol w tym meczu. Goście próbowali przynajmniej wyrównać, ale grali nieskutecznie. W końcówce meczu Rasel musiał radzić sobie bez Szymańskiego (druga żółta kartka w 87. min).

W niecodziennych okolicznościach Mechanik Bobolice stracił u siebie punkty z ostatnią w tabeli Gavią Choszczno. Gospodarze prowadzili do przerwy po strzale Karola Jabłońskiego (29.). Sześć minut później snajper Mechanika stanął przed wyśmienitą szansą na podwyższenie wyniku. Niestety, jego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Gavii, Michał Ratuszny. Po zmianie stron goście doprowadzili do remisu w 70. min, a 6. min później - po rzucie rożnym - objęli prowadzenie. Mechanik mógł w końcówce uratować punkt. W 88. min sędzia podyktował dla niego drugą jedenastkę. Tym razem do piłki podszedł Mateusz Myśliński i trafił w... słupek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2.

Olimp Gościno rozpoczął wyjazdowy mecz z Białymi Sądów od gola w 10. min, którego zdobył Adrian Rutkowski. Niestety, później było znacznie gorzej. Jeszcze przed przerwą miejscowi zdobyli 2 gole. Po zmianie stron dorzucili jeszcze dwa. Dwa z czterech goli zdobył Argentyńczyk Rodrigo Ibanez. Od 53. min obie drużyny grały w dziesiątkę, po wykluczeniu Daniło Sedunowa (Biali, czerwona kartka) i Marcina Nowickiego (Olimp, druga żółta). W 80. min zespół z Gościna stracił jeszcze Michała Kotowskiego, który obejrzał czerwoną kartkę za faul wychodzącym na czystą pozycję zawodniku Białych.

W hicie 23. kolejki Kluczevia Stargard pokonała liderującą Flotę Świnoujście 2:1 (1:1). Goście prowadzili w tym meczu po strzale Damiana Staniszewskiego. Kluczevia wyrównała jeszcze przed przerwą, a zwycięską bramkę zdobył dla niej w 60. min wychowanek Bałtyku Koszalin, Kacper Dudek. Dzięki tej wygranej Kluczevia traci już tylko 2 punkty do Floty, co zapowiada niezwykle ciekawą walkę o awans do III ligi.

Wyniki:
Gwardia Koszalin - Wieża Postomino 2:0 (2:0)
1:0 Szygenda (18.), 2:0 Cempa (37.)
Rasel Dygowo - Dąb Dębno 1:0 (1:0)
1:0 Włodarczyk (2.)
Mechanik Bobolice - Gavia Choszczno 1:2 (1:0)
1:0 Karol Jabłoński (29.), 1:1 Surdacki (70.), 1:2 Kulesa (76.)
MKP Szczecinek - Bałtyk Koszalin 0:3 (0:3)
0:1 Waleński (34.), 0:2 Mikołajczak (37.), 0:3 Forczmański (44.)
Biali Sądów - Olimp Gościno 4:1 (2:1)
0:1 Rutkowski (10.), 1:1 G. Magnuski (26.), 2:1 i 3:1 Rodrigo Ibanez (29. i 85.), 4:1 Krutin (90+2)
Iskierka Szczecin - Orzeł Wałcz 3:1 (1:0)
Błękitni II Stargard - Chemik Police 4:3 (2:3)
Kluczevia Stargard - Flota Świnoujście 2:1 (1:1)
Hutnik Szczecin - Wybrzeże Rewalskie Rewal 0:2 (0:1)