Energa Kotwica Kołobrzeg bez szans w Słupsku [ZDJĘCIA]

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Energa Kotwica Kołobrzeg 82:63
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Energa Kotwica Kołobrzeg 82:63 Łukasz Capar
Energa Kotwica Kołobrzeg nie przerwała serii porażek w I lidze koszykarzy. W rozegranym w środę meczu 4. kolejki, po bardzo słabym występie, przegrała w Słupsku z liderem rozgrywek różnicą 19 punktów.

Grający bez kontuzjowanego centra Dawida Słupińskiego, gospodarze całkowicie dominowali nad podopiecznymi Nikołaja Tanasejczuka. Czarni górowali w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła, będąc przez 2,5 kwarty zespołem lepszym o kilka klas od Kotwicy.

Goście tylko w pierwszych sekundach meczu mogli liczyć na to, że będą grać w tym meczu o coś więcej niż uratowanie twarzy. Po dwóch akcjach Norberta Kulona z Michałem Sadło prowadzili 4:2. Później już tylko statystowali na parkiecie.

Czarni prowadzili w I kwarcie 27:11, a w drugiej nie zwolnili tempa. W 17. min mieli na koncie 51 pkt (Kotwica 50. punkt w meczu zdobyła w... 36. min), a licznik po 20. min zatrzymał sie na wyniku 57:31.

Po zmianie stron Kotwica przez 8 min zdobyła tylko 2 pkt i przegrywała różnicą 36 oczek (69:33). Później Czarni byli już chyba myślami przy sobotnim starciu z Górnikiem w Wałbrzychu. Trener Mantas Cesnauskis posadził na ławce liderów zespołu, co wykorzystała Kotwica, odrabiając część strat.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Energa Kotwica Kołobrzeg 82:63 (27:15, 30:16, 12:9, 13:23)
Czarni: Śmigielski 17 (3x3, 4 zb., 4 as., 3 str.), Kordalski 11 (1x3, 6 zb., 6 as., 3 str.), Pabian 11 (1x3, 5 zb.), Pieloch 10 (1x3), Wątroba 9 (6 zb., 3 str.) - Przyborowski 11 (1x3), Długosz 7 (7 zb., 3 str.), Kulikowski 6 (3 zb., 3 str.), Kopciński 0, Rzechtalski 0.

Kotwica: Kulon 14 (2x3, 8 as., 4 str.), Pawlak 11 (1x3, 3 prze., 3 str.), Robak 8 (4 zb.), Sadło 4 (5 zb., 6 str.), Struski 4 - Marek 6 (6 zb.), Stawiak 6 (1x3), Wyszkowski 5, Załucki 5 (1x3), Daszke 0, Szymański 0.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?