Energa AZS Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 23:26 [ZDJĘCIA, WIDEO]

W meczu trzeciej kolejki PGNiG Superligi Kobiet, szczypiornistki Energi AZS Koszalin uległy na swoim parkiecie Metraco Zagłębiu Lubin 23:26.Dla zespołu z Lubina jest to pierwsza wygrana w nowym sezonie. Początek spotkania miał wyrównany przebieg. W koszalińskim zespole dobrze w mecz weszła Monika Michałów, z koeli po drugiej stronie boiska nie do zatrzymania była Juliana Malta Varela. Z czasem gospodynie zaczęły popełniać w ofensywie coraz więcej błędów. Choć koszaliniankom udało się jeszcze wyrównać (10:10), to na przerwę oba zespoły zeszły przy trzybramkowym prowadzeniu lubinianek (12:15).Druga połowa rozpoczęła się od pogoni szczypiornistek Energi. Gospodynie zbliżyły się do Miedziowych na jedną bramkę, jednak w kolejnych minutach grały bardzo niefrasobliwie w ataku, a między słupkami doskonale spisywała się Monika Wąż. W końcówce spotkania zawodniczkom Anity Unijat udało się doprowadzić do remisu, jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do Zagłębia, które ostatecznie zwyciężyło 26:23.Energa AZS Koszalin – Metraco Zagłębie Lubin 23:26 (12:15) Jacek Wójcik
Pierwszej w tym sezonie porażki na własnym parkiecie doznały piłkarki ręczne Energi AZS Koszalin.