E.Link Gwardia Koszalin z kolejnym wysokim zwycięstwem w I lidze [ZDJĘCIA]

Marcin Laskowski zakończył mecz z dorobkiem 8 bramek
Marcin Laskowski zakończył mecz z dorobkiem 8 bramek Jacek Wójcik
Beniaminek I ligi z Morąga przez blisko 20. minut stawiał opór koszalińskiemu liderowi rozgrywek I ligi piłkarzy ręcznych, ale ostatecznie przegrał różnicą 15 goli.

Pierwsze 20. minut meczu 21. kolejki w hali Gwardii było wyrównane. Wprawdzie Gwardia rozpoczęła od prowadzenia 2:0 (3.), ale w 4. min było 2:2, po dwóch trafieniach Grzegorza Kozłowskiego. W 8. i 9. min Damiana Zwierza pokonał Dominik Rogala i nieoczekiwanie goście objęli prowadzenie 5:4. Byli na nim jeszcze w 12. min (6:5), a w 17. remisowali 8:8. Później zaczęła rysować się przewaga Gwardii. Najpierw wykorzystała karę Wojciecha Golksa i w 19. min odzyskała przewagę dwóch goli (10:8), a w kolejnych 3. min dołożyła jeszcze 3 trafienia (22. - 13:8). Bardzo dobrze na boisko wprowadził się Bartosz Laska, który w ciągu 9. min trafił 4 razy do bramki gości.

Różnica 4 goli po 30. min mogła być zapowiedzią emocjonującej drugiej części meczu. Emocji jednak nie było. Wprawdzie goście w 2. min mieli szansę na poprawienie wyniku z rzutu karnego, ale Marek Daćko nie zdołał pokonać Krystiana Matusiaka. Koszaliński bramkarz przez pierwszych 12. min po zmianie stron był zaporą nie do pokonania dla rywali. Bronił jak w transie, a jego koledzy robili swoje po drugiej stronie parkietu.

Do 41. min koszaliński zespół zanotował serię 9 goli bez żadnego straconego! Po 11. min gry było 25:12 i w zasadzie po meczu. Goście dopiero w 42. min zdobyli bramkę numer 13. Później zanotowali nawet serię 3:0, ale nie byli nawet na chwilę w stanie zejść poniżej różnicy 10 goli. Gwardia dzięki mocnej obronie i postawie Matusiaka, zdobywała sporo bramek po kontratakach, w czym celował Lubomir Iwanycja (6 trafień po przerwie). Bardzo pewnie w ataku grał też Marcin Laskowski, który zakończył z dorobkiem 8 bramek. Ostatnie 4. min spotkania Gwardia zakończyła serię 4:0, na najwyższą w meczu przewagę 15 trafień.

E.Link Gwardia Koszalin - UKS Jedynka KODO Morąg 36:21 (16:12)
Gwardia: Zwierz, Matusiak - Laskowski 8, Fabianowicz 5, Korczak 1, Mehdizadeh 1, Biskup 2, Laska 5, Kowalkowski 1, Iwanycja 6, Maliarewicz 3, Didyk 1, Niewiadomski 1, Woźniak 2.
Jedynka: Pikura, Majek, Zalewski - Liszewski 1, Jastrzębski 2, Idzikowski 3, Kozłowski 2, Golks 4, Bartnicki 1, Giżyński, Deptuła, Rogala 2, Gierszewski, Daćko 4, Jasowicz 2.