Ekstraklasa mężczyzn: Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 63:59 [zdjęcia, filmy]

Michał Świderski
Tylko 3 punkty zdobyli w czwartej kwarcie koszykarze ze Starogardu i przegrali mecz z osłabioną kadrowo Kotwicą.
Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański

Kotwica przystąpiła do drugiego meczu drugiej fazy sezonu bez trzech kontuzjowanych zawodników - kapitana zespołu Jessie Sappa, Tomasza Kęsickiego oraz Michała Kwiatkowskiego.

Po wygranej przez gospodarzy pierwszej kwarcie, w dwóch kolejnych lepiej spisywali się przyjezdni. W trzeciej kwarcie przewaga Polpharmy sięgała 16 punktów, a ostatecznie przed ostatnią częścią meczu mieli o 10 oczek więcej od Kotwicy.

Czwarta kwarta miała niecodzienny przebieg. Twarda obrona Kotwicy sprawiła, że Polpharma się pogubiła. Goście przez całą kwartę trafili tylko jeden rzut (Michael Hicks za 3 pkt na niespełna 2 minuty przed końcem meczu) i przegrali tę odsłonę 3:17, a cały mecz 59:63.

Liderami Kotwicy byli Darrell Harris (20 pkt, 16 zbiórek, 5 bloków) i Demetrius Brown (16 pkt, a w decydujących momentach z dobrej strony pokazał się Oded Brandwein (7 z 9 pkt zdobył w 4 kwarcie). Dodajmy, że w meczu tym w Kotwicy zadebiutował 19-letni rzucający Gracjan Dobriański.

Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gd. 63:59 (18:16, 15:21, 13:19, 17:3)

Kotwica: Harris 20 (16 zb., 3 str., 5 bl.), Brown 16 (3 zb.), Wichniarz 11 (3x3), Brandwein 9 (1x3, 8 as.), Złoty 0 - Ł. Diduszko 3 (1x3), Rduch 3 (1x3), Djurić 1 (7 zb.), Dobriański 0.

Polpharma: Dąbrowski 12 (3x3, 5 zb., 3 as.), Hicks 12 (2x3, 5 zb.), Simmons 7 (11 zb.), Śnieg 7 (6 zb.), Hazzard 5 (1x3), - Marcin Nowakowski 10 (2x3, 3 as.), Wall 4, Metelski 2 (3 zb.), Arabas 0 (4 zb.), Paul 0.